Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Plan Gostyńskiego Finału WOŚP

Trwają przygotowania do gostyńskiego XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym zbieramy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Trwa zbiórka darów do sprzedaży
(można je składać w sztabie WOŚP - w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu ul. Nowe Wrota 7 - codziennie do godz. 16.00 oraz w sobotę 10.01. i w niedzielę 11.01. - w czasie koncertów finałowych w GOK „Hutnik”). Odbywają się też imprezy na rzecz dzieci w szkołach i w przedszkolach oraz w firmach.

Gostyński finał WOŚP rozpocznie się już w sobotę 10 stycznia o godz. 9:00 w GOK „Hutnik” kolorowym Koncertem Przedszkolaków przygotowany przez gostyńskie przedszkola. Już w jego trakcie będą sprzedawane gadżety WOŚP i dary Gostynian. Wystąpią Przedszkola: nr 4, nr 7, nr 1, „Bajka”, „Stokrotka” i „Kubuś Puchatek”.

Będzie też sobotnia XIII Kąpiel morsów dla WOŚP w Brzedni k. Dolska, przygotowana przez Leśne Diabły. Zbiórka w Brzedni o godz. 11:30. Zaprasza TKKF „Tęcza” Gostyń - współorganizator kąpieli. Zgłoszenia - tel. 601-071-491 (Waldemar Szwedek). Spróbujemy pobić ubiegłoroczny rekord kąpiących się!

Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska organizuje w niedzielę Turniej Kręglarski WOŚP połączony ze sprzedażą darów - od 9:00 w Kręgielni przy ul. Strzeleckiej.

W niedzielę od rana na terenie całego powiatu wolontariusze WOŚP będą kwestować na rzecz WOŚP. A kolarze z Chod-Dróg MTB Team będą przemierzać powiat gostyński na rowerach rozdając serduszka i zbierając datki do puszek.

O godz. 10:00 rozpocznie się w GOK „Hutnik” wesoły Koncert Dzieci przygotowany przez gostyńskie szkoły podstawowe, w czasie którego będzie sprzedaż darów WOŚP. Wystąpią uczniowie Szkół Podstawowych nr 1; nr 2 i nr 5.

Ok. 13:30 zostanie wręczony tort WOŚP przygotowany przez gostyńskich cukierników dla personelu gostyńskiego szpitala.

A o godz. 16:00 rozpocznie się wielki Gostyński Finał WOŚP. Będą koncerty muzyczne zespołów: C-360, De Facto oraz na finał (ok. godz. 19:15) zespół CREDO BAND. Będą też pokazy taneczne grupy EV- Dance i sprzedaż darów. Przed „Hutnikiem” Leśne Diabły będą częstowały gorącą zupą z kuchni polowej. A zmotoryzowany Black Legion przypilnuje porządku. Całość zakończy ok. godz. 21 Światełko do nieba - podziękowanie dla wszystkich, którzy zagrają w tym finale.

W czasie imprez w „Hutniku” na rzecz WOŚP można będzie nabyć gadżety WOŚP (koszulki, plecaki, kubki, czapki, kominy szalowe, kalendarze, smycze, płyty, torby, plakaty itp.) oraz dary Gostynian, np. jedno jedyne złote serduszko WOSP Gostyńskiego Finału (sprzedaż ok. godz. 18:30), biżuterię, komórkowe aparaty telefoniczne, sprzęt AGD, obrazy, rzeźby, sprzęt RTV i sprzęt komputerowy, płyty, akcesoria sportowe, zabawki, obrazy, maskotki, akcesoria samochodowe, sprzęt turystyczny, torty , talony itp.

Będą też koncerty w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pogorzeli i w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. Będzie można m.in. obejrzeć występy dzieci, zespołów muzycznych i inne niespodzianki.

Będzie też finał w Goli przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną. O 13:00 wystartuje „I golski wielkoorkiestrowy bieg”. Będą pokazy sprzętu ratowniczego i działań ratowniczych, sprzedaż darów (m.in. lot szybowcem, sprzęt AGD, całoroczny karnet na łowisko komercyjne) oraz gorący żurek i grill. Ok. godz. 17 wystrzeli światełko do nieba.

Imprezy towarzyszące finałowi WOŚP 2015 zorganizują też Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Siemowie, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zimnowodzie, Szkoła Podstawowa w Sikorzynie, Zespół Szkół W Borku Wlkp., Szkoła Podstawowa w Borku Wlkp., Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Daleszynie, Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu i Gimnazjum nr 2 w Gostyniu.

W powiecie gostyńskim zagrają też sztaby WOŚP w Krobi, Piaskach, Pogorzeli i Poniecu.

ZAPRASZAMY do wspólnej zabawy i pomocy najmniejszym i najstarszym!