Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Mikołaje przygotowały ponad dwieście paczek świątecznych
dla dzieciaków z powiatu gostyńskiego

W ramach akcji „MIKOŁAJE 2014” wolontariusze przygotowali 210 paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu gostyńskiego. W realizację projektu, realizowanego już siódmy rok z rzędu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz pracownicy firm sektora gospodarczego i ośrodki pomocy społecznej. Dzięki temu zostało przygotowanych ponad dwieście dużych paczek dla dzieci, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Poszczególni uczestnicy akcji obejmowali swoim patronatem konkretne dzieci i przygotowali dla nich paczki. Paczki te obecnie trafiają do podopiecznych ośrodków pomocy społecznej i powiatowego centrum pomocy rodzinie: rodziców, którzy, budując swój autorytet, wręczą te paczki dzieciom pod choinkę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. A dzieci, obdarowane przez swoich rodziców, nie utrwalają obrazu swojej rodziny, jako zależnej od pomocy społecznej. Rozwijająca się akcja przerosła oczekiwania pomysłodawców. W paczkach znalazły się zabawki, gry edukacyjne, książki, przybory szkolne, słodycze, pościele dziecięce, maskotki i wiele innych ważnych dla dzieci rzeczy.

Do realizacji projektu socjalnego „MIKOŁAJE” włączyły się wszystkie ośrodki pomocy społecznej powiatu: z Borku Wlkp., Gostynia, Krobi, Pępowa, Piasków, Pogorzeli i Ponieca.

Swoją aktywnością młodzi ludzie i ich wychowawcy, mieszkańcy powiatu oraz pracownicy firm prywatnych udowadniają, że są wrażliwi na problemy innych i że mają wielkie serca. Za podzielenie się radością i dobrem uczestnicy akcji otrzymali honorowe tytuły „MIKOŁAJA 2014”. Otrzymało je kilkunastu mieszkańców powiatu, którzy nie wyrazili zgody na publiczne ujawnienie swoich nazwisk oraz Przedszkole nr 1 w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, Zespół Szkół w Borku Wlkp., Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 3 w Starej Krobi, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Bodzewie, Szkoła Podstawowa Filialna w Sułkowicach, Publiczne Gimnazjum w Poniecu, Zespół Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żytowiecku, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Pępowie, wolontariat pracowniczy firmy NETBOX z Czachorowa, Stowarzyszenie „Dziecko”, KMH Marlena Klupś w Piaskach, sklep „DINO” w Pogorzeli oraz wolontariat pracowniczy PCPR w Gostyniu.

Wszystkim uczestnikom akcji należą się wielkie serdeczne podziękowania! Jesteście Rodziną Dobra!
Mikolaje przygotowaly 200 paczek 2014 01
Mikolaje przygotowaly 200 paczek 2014 02
Mikolaje przygotowaly 200 paczek 2014 03
Mikolaje przygotowaly 200 paczek 2014 04
Mikolaje przygotowaly 200 paczek 2014 05
Mikolaje przygotowaly 200 paczek 2014 06
Mikolaje przygotowaly 200 paczek 2014 07
Mikolaje przygotowaly 200 paczek 2014 08
Mikolaje przygotowaly 200 paczek 2014 09
Mikolaje przygotowaly 200 paczek 2014 10