Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Zrób paczkę - możesz zostać Mikołajem!

Akcja polega na przygotowaniu paczki np. zabawki, w tym edukacyjne, gry planszowe, książki, słodycze itp. dla dziecka wskazanego przez organizatorów (podajemy informację o płci i wieku dziecka). Wolontariusz przygotowujący paczkę sam ustala jej wartość. Paczkę dostarcza się do PCPR w Gostyniu, ul. Nowe Wrota 7 do 16 grudnia. Zostanie ona przekazana rodzicom dziecka, którzy wręczą ją dziecku w czasie wigilii.

Już siódmy rok z rzędu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „Dziecko” prowadzą akcję przygotowywania paczek z prezentami świątecznymi dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu gostyńskiego. Akcja nosi nazwę „MIKOŁAJE 2014”. Włączają się w nią szkoły, ośrodki pomocy społecznej, organizacje pozarządowe, pracownicy firm sektora gospodarczego i mieszkańcy powiatu. Dzięki temu zostanie przygotowanych kilkaset dużych paczek dla dzieciaków, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Poszczególni uczestnicy akcji obejmują swoim patronatem konkretne dzieci i przygotowują dla nich paczki. Paczki te następnie trafiają do rodziców, którzy, budując swój autorytet, wręczają te paczki dzieciom pod choinkę. Chodzi o to, żeby dzieci zobaczyły, że mają rodziców, którzy się starają, a trudna sytuacja w tym nie przeszkadza, aby dać dziecku taką paczkę. Pracownicy i wolontariusze PCPR w Gostyniu, Ośrodków Pomocy Społecznej w Borku Wlkp., Gostyniu, Krobi, Pępowie, Piaskach, Pogorzeli, Poniecu i Stowarzyszenia „Dziecko” zadbają o to, by paczki trafiły do swoich adresatów przed Świętami Bożego Narodzenia.

Do akcji przyłączyły się już Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Przedszkole Miejskie nr 1 „Jedyneczka” w Gostyniu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, Przedszkole nr 4 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Zespół Szkół w Bodzewie, Zespół Szkół w Borku, Zespół Szkół w Starej Krobi i mieszkańcy powiatu gostyńskiego. Czekamy na zgłoszenia kolejnych Mikołajów.

Zapraszamy tych, którzy chcą przygotować paczkę dla dziecka do kontaktu z PCPR w Gostyniu (65 572 75 28) lub Stowarzyszeniem „Dziecko” (725 167 236). Koordynatorami akcji są p. Alicja Data i Mirosław Sobkowiak.
Mozesz zostac Mikolajem 2014 00