Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Pierwsza pomoc w Krzyżankach

Stowarzyszenie Krzyżanki zorganizowało bezpłatne dwudniowe szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, które przeprowadzili (25-26.11.14) zawodowi ratownicy medyczni Michał Zaremba i Paweł Sarbinowski z firmy NAKON-MED Gostyń.

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej obejmowało naukę wykonania podstawowych zabiegów resuscytacyjnych, czyli ratujących życie i obsługę automatycznych defibrylatorów zewnętrznych (BLS+AED). Jak wyjaśnia Alina Patalas, Prezes Stowarzyszenia „Krzyżanki” - „Uczestnicy szkolenia uczyli się rozpoznawania poszkodowanego w stanie zagrożenia życia, zastępczej wentylacji, uciskania klatki piersiowej, postępowania w przypadku obecności ciała obcego w drogach oddechowych, układania poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Uczestnicy zapoznali się też z postępowaniem w przypadku: epilepsji, krwotoku z nosa, oparzenia, krwotoku z rany oraz zadławienia”.

Ratownicy prowadzący szkolenie, zwrócili również uwagę na konsekwencje prawne, jakie grożą za zaniechanie udzielenia pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Szkolenie mogło się odbyć dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Powiatu Gostyńskiego i Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu oddział w Pępowie i darczyńcom: Zakładowi Instalacyjnemu Wod - Kan Co i Gaz - Romana Krajki z Krzyżanek, firmie Eltrom - Romana Twardowskiego z Krzekotowic, firmie Fotorar - Radosława Ratajczaka Sroki oraz wsparciu PCPR w Gostyniu.

Stowarzyszenie „Krzyżanki” składa serdeczne podziękowanie dla ratowników medycznych, darczyńców i wszystkich, dzięki którym szkolenie mogło się odbyć. Alina Patalas podkreśla: - „Dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w szkoleniu. Pierwsza pomoc przedmedyczna ma ogromne znaczenie dla zdrowia lub życia ofiar wypadków. Zanim dotrą ratownicy, mija sporo czasu, a każda sekunda może zadecydować o czyimś życiu”.
Pierwsza pomoc Krzyzanki 2014 01
Pierwsza pomoc Krzyzanki 2014 02
Pierwsza pomoc Krzyzanki 2014 03
Pierwsza pomoc Krzyzanki 2014 04