Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Święto Seniorów

Oddział Rejonowy w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - najliczniejszej organizacji pozarządowej w Gostyniu i w powiecie - zorganizował październikowe obchody Dnia Seniora. Na uroczystość zorganizowaną z tej okazji w sali GOK Hutnik przybyło blisko 300 osób.

Przewodniczący Zarządu Rejonowego PZERiI Andrzej Starosta złożył wszystkim seniorom życzenia. Do życzeń dołączyli się przybyli goście: Przewodniczący Zarządu Okręgu Wielkopolskiego PZERiI Henryk Zybert, który udekorował Złotą Odznaką Honorową PZERiI Gostyńską Spółdzielnię Mieszkaniową za wspieranie działań PZERiI; Starosta Gostyński Robert Marcinkowski, który wskazywał też na wspieraną przez powiat szczególną aktywność gostyńskich seniorów, widoczną poprzez organizowanie Spotkań Świętogórskich i działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podkreślił też, że wsparcie udzielane seniorom w ramach dofinansowań powiatu do turnusów rehabilitacyjnych, likwidacji barier architektonicznych oraz grantów na działania seniorów ma bardzo konkretny wymiar wynoszący w tym roku pół miliona zł, ale też seniorom służy modernizacja szpitala i realizowany od dwóch lat powiatowy budżet obywatelski; Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak, który podkreślał, że m.in. dla seniorów gmina uruchomiła przejście przez tory kolejowe, zbliża się do końca remont ul. Kościelnej, rozpoczęto remont chodnika na ul. Poznańskiej i zakończono remont ul. Wiosny Ludów oraz planowane są działania w gminnym budżecie obywatelskim; Przewodniczący Rady Miejskiej w Gostyniu Henryk Woźniakowski, który mówił o rozwoju gminy, Prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu Marek Banaszak, który podarował PZERiI czek na 500 zł i słodkie upominki; Wiceprezes Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Ryszard Wasik i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak, który podkreślił ważną rolę babć i dziadków w funkcjonowaniu rodziny. Dyrektor PCPR w Gostyniu odpowiadał również na pytania uczestników spotkania, dotyczące udzielanie przez PCPR wielozakresowej pomocy.

Przewodniczący PZERiI przypomniał działania PZERiI w ostatnim roku, podkreślając, że to najliczniejsza w powiecie organizacja pozarządowa skupiająca ponad półtora tysiąca członków. Wspomniał m.in. zorganizowanie Dnia Kobiet i XIII Spotkań Świętogórskich, w których uczestniczyło ponad dwa i pół tysiąca seniorów. W wyjazdach na wczasy zdrowotne do ośrodków rehabilitacyjnych w Kołobrzegu, Świnoujściu, Jastrzębiej Górze, Ustroniu Morskim, Darłówku i Pobierowie, zorganizowanych przez Zarząd Rejonowy PZERiI w Gostyniu, a wspartych przez PCPR w Gostyniu wzięło udział 223 seniorów. Zarząd zorganizował też wycieczki do Lichenia, Trójmiasta, Malborka, Boszkowa, w Karkonosze i na Hel, dla 268 uczestników.

Podziękował też Powiatowi Gostyńskiemu, Gminie Gostyń, PPHU TORAL, WIX-FILTRON i Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemu za okazywaną pomoc.

Miłym akcentem uroczystości z okazji Dnia Seniora okazał się koncert zespołu kabaretowego „Katarzynki” ze Słupi Kapitulnej. Spotkanie zakończyły rozmowy przy kawie i pączku. Uczestnicy uroczystego spotkania miło spędzili czas i pokazali, że najważniejsza jest radość i pogoda ducha, które sprawiają, że wiek staje się mało istotny.
Dzien Seniora 2014 01
Dzien Seniora 2014 02
Dzien Seniora 2014 03
Dzien Seniora 2014 04
Dzien Seniora 2014 05
Dzien Seniora 2014 06
Dzien Seniora 2014 07