Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Doposażono plac zabaw w Domachowie

Stowarzyszenie „Zaczyn” i grupa „Miłośnicy Przedszkola” realizują projekt w Domachowie w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Jego celem jest integracja mieszkańców Domachowa oraz stworzenie placu zabaw oraz miejsca spotkań dla najmłodszych sąsiadującego bezpośrednio z punktem przedszkolnym „Michałek” oraz Kościołem, a także zorganizowanie festynu rodzinnego we wsi.

Dlatego w niedzielę 28 września na placu między kościołem a przedszkolem spotkali się mieszkańcy Domachowa i okolicznych wiosek na wspólnej zabawie. Otwarto doposażony w nowe sprzęty i urządzenia do zabawy plac zabaw przy punkcie przedszkolnym „Michałek”. Dzieci i rodzice sprawdzali nowe huśtawki, kolorowe ławeczki i bawili się w piaskownicy osłoniętej specjalnym baldachimem. Zamalowywali też specjalnie przygotowane kolorowanki, a w nagrodę otrzymywali kolorowe książki pełne bajek. Jak podkreśla Agnieszka Marcinkowska z grupy „Miłośnicy Przedszkola” - Nowy plac zabaw jest otwarty dla wszystkich dzieci. A poza stworzeniem tak bardzo potrzebnego bezpiecznego miejsca zabaw dla najmłodszych w centrum Domachowa, pozwoli on na organizowanie półkolonii i zajęć dla dzieci. Nasz plac zabaw będzie też jeszcze doposażony, np. teraz planujemy zakup trampoliny.

W czasie festynu rodzinnego wsi Domachowo występował młodzieżowy zespół biskupiański i dzieci z przedszkola. Organizatorzy przygotowali też wiele zabaw dla dzieci, np. walki na maczugi, zapasy sumo. Rozstawiono dmuchane zjeżdżalnie. A wodzirej dziecięcy zapraszał najmłodszych do wspólnych wesołych zabaw. Dla dorosłych przygotowano kuchnię polową z grochówką z kotła, kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i ogórkami kiszonymi. Było też osobne stoisko ze słodkimi pysznymi wypiekami oraz kawą i herbatą. Można też było podziwiać i nabyć ludowe drewniane ozdoby. Na zakończenie festynu zaplanowano zabawę taneczną.

Organizatorzy otrzymali wsparcie grantowe w ramach Konkursu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, realizowanego w powiecie gostyńskim przez Stowarzyszenie „Dziecko” - Ośrodek „Działaj Lokalnie”. Wsparcia konkursowi udzielili: Powiat Gostyński oraz Gminy: Borek Wlkp. Gostyń, Krobia, Pępowo, Piaski, Pogorzela, Poniec, a także Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu, Bank Zachodni WBK, ZUPTOR - Zakład Usług i Realizacji Postępu Technicznego w Gostyniu i firma SIMET SA w Piaskach.
Festyn rodzinny w Domachowie 2014 01
Festyn rodzinny w Domachowie 2014 02
Festyn rodzinny w Domachowie 2014 03
Festyn rodzinny w Domachowie 2014 04
Festyn rodzinny w Domachowie 2014 05
Festyn rodzinny w Domachowie 2014 06
Festyn rodzinny w Domachowie 2014 07
Festyn rodzinny w Domachowie 2014 08
Festyn rodzinny w Domachowie 2014 09
Festyn rodzinny w Domachowie 2014 10
Festyn rodzinny w Domachowie 2014 11
Festyn rodzinny w Domachowie 2014 12
Festyn rodzinny w Domachowie 2014 13
Festyn rodzinny w Domachowie 2014 14
Festyn rodzinny w Domachowie 2014 15
Festyn rodzinny w Domachowie 2014 16
Festyn rodzinny w Domachowie 2014 17
Festyn rodzinny w Domachowie 2014 18