Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Nadmorska regeneracja

Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu zorganizowało dla swoich podopiecznych wyjazd na turnus rehabilitacyjny. Za miejsce aktywnego wypoczynku wybrano ośrodek rehabilitacyjny, oddalony zaledwie 400 metrów od morza, położony na obrzeżach Ustronia Morskiego.

Uczestnicy turnusu, pochodzący z całego powiatu gostyńskiego, oprócz plażowania w słońcu, korzystali codziennie z wielu zabiegów: masaży leczniczych, okładów borowinowych, specjalistycznych masaży limfatycznych, gimnastyki korekcyjnej, wirówek kończyn dolnych i górnych, jacuzzi, muzykoterapii, refleksoterapii, masaży wodnych, terapii światłem, kolorami i dźwiękiem. Dodatkowymi atrakcjami były przejażdżki kolejką po Ustroniu, wieczorki taneczne, karaoke, spotkania wieczorne przy grillu, oglądanie zachodów słońca na plaży, czy wyjazd do bajecznych Ogrodów w Dobrzycy przy szkole roślin ozdobnych.

Bożena Misiurek - prezes gostyńskiego Stowarzyszenia SM tak podsumowuje wyjazd: - Dwa wrześniowe tygodnie spędzone nad morzem spowodowały, że oderwaliśmy się od codziennych trosk i zmartwień, nabraliśmy nowych sił, wesoło i radośnie spędziliśmy czas. Wróciliśmy z nowym zapasem sił do walki z własną nieuleczalną chorobą, ale i z wzmocnionymi chęciami działania dla innych, też potrzebujących wsparcia.

Stowarzyszenie SM dziękuje gorąco za wsparcie firmie PUTR Wodnik H. M. Rudniccy i Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, dzięki którym wyjazd był możliwy. Warto podkreślić, że transport nad morze i powrót zorganizowało samo Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu.
Nadmorski turnus SM 2014 01
Nadmorski turnus SM 2014 02
Nadmorski turnus SM 2014 03
Nadmorski turnus SM 2014 04
Nadmorski turnus SM 2014 05
Nadmorski turnus SM 2014 06
Nadmorski turnus SM 2014 07
Nadmorski turnus SM 2014 08
Nadmorski turnus SM 2014 09