Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Rajd integracyjno-edukacyjny PZN

Polski Związek Niewidomych Zarząd Koła w Gostyniu zorganizował (07.08.2014r.) dla swoich podopiecznych wraz z opiekunami i przyjaciółmi piknik integracyjny do Tawerny Pod Żaglami w porcie Błonie.

Tak wspomina to wydarzenie Janina Karpińska - prezes Koła PZN: - Uczestnicy zebrali się na gostyńskich plantach o godzinie dziewiątej, a potem wyruszyliśmy w drogę do Kórnika. Po dotarciu na miejsce zwiedziliśmy Zamek Kórnicki. Nasza przewodniczka opowiadała bardzo ciekawie i słuchaliśmy jej z uwagą, posuwając się w dużych filcowych kapciach po komnatach. Dzieci, ale nie tylko je, bardzo zaciekawiła legenda o Białej Damie. Po zwiedzeniu zamku spacerkiem przeszliśmy na przystań przy Jeziorze Kórnickim. Czekał na nas rejs statkiem „Anna Maria”. Część z nas poszła też na ławeczkę poetki Wisławy Szymborskiej, urodzonej w podkórnickim Bninie. Wysiedliśmy na drugiej stronie jeziora, gdzie czekał na nas smaczny obiad, a na deser gofry, kawa oraz napoje.

Drugą cześć eskapady wypełniła zabawa - wspólne gry socjoterapeutyczne i zręcznościowe przygotowane przez szefową Zarządu Koła J. Karpińską oraz Krystynę Banaszkiewicz. Wiele radości sprawiły wyścigi „foczek”, rzuty piłeczkami, zawody hula-hop, gry w przysłowia, cyrk, dwa ognie, picie wody na czas, taniec z balonami w parach. Dla uczestników zabaw przygotowano drobne upominki, tj. kubki, długopisy, bluzki polo, oraz gostyńską „Krówkę” w różnej postaci. Uczestników wyjazdu odwiedził na chwilę Jerzy Kulak - Burmistrz Gostynia. Przedstawiciele kół z powiatu gostyńskiego poruszyli różne tematy. Burmistrz zagrał też z dziećmi, żonglując piłeczkami. Po wizycie gościa bawiono się dalej. Na zakończenie pikniku było smażenie kiełbasek przy ognisku oraz frytki i napoje. To była frajda dla dzieciaków. Uczestnikom sprzyjała piękna pogoda, a liczne atrakcje, wspólne zabawy i gry dostarczyły dużo radości i zintegrowały grupę.

Rajd integracyjny dla członków koła z powiatu gostyńskiego zorganizował Zarząd Koła PZN w Gostyniu dzięki dofinansowaniu, uzyskanemu w drodze konkursu z Gminy Gostyń. Współorganizatorem wyjazdu była też Gmina Pępowo, która pokryła koszty autokaru. Działania Koła PZN wsparł PCPR w Gostyniu. A specjalne podziękowania należą się wolontariuszom, którzy zorganizowali i przeprowadzili rajd oraz wszystkim, którzy wsparli to działanie.
Rajd integracyjny PZN 2014 01
Rajd integracyjny PZN 2014 02
Rajd integracyjny PZN 2014 03
Rajd integracyjny PZN 2014 04
Rajd integracyjny PZN 2014 05
Rajd integracyjny PZN 2014 06
Rajd integracyjny PZN 2014 07
Rajd integracyjny PZN 2014 08
Rajd integracyjny PZN 2014 09
Rajd integracyjny PZN 2014 10
Rajd integracyjny PZN 2014 11
Rajd integracyjny PZN 2014 12