Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Weekendowa terapia

Stowarzyszenie „Radość” realizuje projekt „Weekendowy Klub Terapeutyczny - wsparcie dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin”. Celem projektu jest integracja społeczna dzieci niepełnosprawnych i ich zdrowych rówieśników. Dzieci integrują się, wspólnie uczestnicząc w różnego rodzaju zajęciach rehabilitacyjnych oraz wspólnie spędzając bardzo aktywnie i ciekawie czas wolny.

Dzieci i młodzież korzystają z zajęć na basenie i hipoterapii (terapeutycznej jazdy konnej). Zajęcia z hipoterapii i nauki jazdy konnej odbywają się w Bursztynowym Zwierzyńcu i firmie CARTHAGO. Są one prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Dzieci i młodzież uczestnicząca w projekcie oraz ich rodziny bawili się też wspólnie na pikniku integracyjnym, nazwanym: LATO Z RADOŚCIĄ. Program pikniku był bogaty i obejmował przejażdżki bryczkami, hipoterapię, onoterapię (zabawy terapeutyczne i jazda na ośle), dogoterapię (zabawy terapeutyczne ze specjalnie do tego celu przygotowanymi psami). Były też warsztaty plastyczne oraz warsztaty taneczne. Wszyscy bawili się wyśmienicie. W drugiej części pikniku czas wypełniły pląsy przy muzyce, a dla zgłodniałych organizatorzy przygotowali grillową ucztę. Zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy wrócili z miłymi wspomnieniami.

Projekt uzyskał dofinansowanie Powiatu Gostyńskiego, w ramach obsługiwanego przez PCPR w Gostyniu, otwartego konkursu ofert na realizację zadania „Integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem”. Dzięki temu dzieci i ich rodziny uczestniczą w zajęciach bezpłatnie.
Weekendowy Klub Terapeutyczny 01
Weekendowy Klub Terapeutyczny 02
Weekendowy Klub Terapeutyczny 03
Weekendowy Klub Terapeutyczny 04
Weekendowy Klub Terapeutyczny 05
Weekendowy Klub Terapeutyczny 06
Weekendowy Klub Terapeutyczny 07
Weekendowy Klub Terapeutyczny 08