Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Podziękowania od rodzin z Ukrainy

Z Ukrainy dotarły do Gostynia podziękowania za pomoc w ramach zbiórki charytatywnej „Wspieramy rodziny z Ukrainy”, realizowanej na terenie Powiatu Gostyńskiego.

Zebrano dary rzeczowe dla pięciu rodzin z Ukrainy, z okolic Lwowa, Łucka i Tarnopola, których ojcowie zginęli lub zostali ciężko ranni na Majdanie w Kijowie w czasie protestów obronie niezawisłości Ukrainy i jej przyłączenia do Unii Europejskiej. Zdjęcie dokumentuje przekazanie paczek z pomocą rodzinie Iwana Blioka (żona samotnie wychowująca trójkę dzieci), zastrzelonego na Majdanie. Paczki przekazuje dr Anny Dmytriv z Lwowa, która wraz ze Starostą Gostyńskim Robertem Marcinkowskim, była inicjatorką tych działań.

Stowarzyszenie „Dziecko” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - organizatorzy akcji jeszcze raz serdecznie dziękują Wszystkim, którzy wsparli akcję i przekazali dary dla rodzin z Ukrainy. To ważny gest solidarności z rodzinami ofiar, mający też dodatkowe znaczenie w sytuacji trwającej do dziś, rosyjskiej okupacji ukraińskiego Krymu i wspierania puczu we wschodnich rubieżach Ukrainy.
Podziekowania z Ukrainy 01
Podziekowania z Ukrainy 02
Podziekowania z Ukrainy 03