Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
„Ziemia Krobska” ma 5 lat

Stowarzyszenie „Ziemia Krobska” obchodziło 5-lecie swojej działalności. Członkowie stowarzyszenia, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji powiatowych i gminnych oraz organizacji współpracujących spotkali się z okazji tej rocznicy w stanicy myśliwskiej w Karcu. Prezes Zarządu Mariusz Duda, witając wszystkich przybyłych, wspomniał początki tej organizacji pozarządowej, którą założono w 2008 r.,: - Zebrała się grupa ludzi, która chce zmieniać obraz rzeczywistości w Gminie Krobia i aktywnie działać na rzecz jej rozwoju. Pierwszym prezesem został Mariusz Kubiak, a w kolejnych wyborach zamieniliśmy się miejscami, zostałem prezesem, a Mariusz wiceprezesem.

Mariusz Duda przypomniał też najważniejsze ze zrealizowanych przez członków i wolontariuszy stowarzyszenia działań, które były podejmowane głównie w obszarach pracy z młodzieżą, szeroko rozumianej oświaty, profilaktyki prozdrowotnej czy pomocy osobom niepełnosprawnym. Do sztandarowych należą: realizowany już w kilku cyklach projekt dla młodych liderów „Młodzi Aktywni”, Młodzieżowa Agencja Kulturalno-Rozrywkowa „MAKR”, przytulisko dla zwierząt, „Starszy brat, starsza siostra”, coroczne edycje „Biegu Wiosny” i „Biegu Jesieni”, kampanie obywatelskie, Młodzieżowy Program Grantowy „KROBUS”, finały WOŚP, gry miejskie, konkursy historyczne czy akcje charytatywne. Adam Sarbinowski, sekretarz zarządu, przypomniał, że stowarzyszenie na swoje projekty pozyskało do tej pory ok. 250 tysięcy zł, ale wartość projektów po ich zrealizowaniu wynosi już ponad 450 tysięcy.

Mariusz Duda podziękował też za współpracę, bez której nie było tylu dokonań i ważnych wyróżnień dla „Ziemi Krobskiej”. Specjalnie przygotowane pamiątkowe podziękowania otrzymali Gmina Krobia (odebrał Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda), Powiat Gostyński (odebrał członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Józef Czarnecki), Mirosław Sobkowiak (PCPR w Gostyniu / Stowarzyszenie „Dziecko”), Andrzej Konieczny (Stowarzyszenie „Dziecko”), Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krobi, Gminne Centrum Kultury i Rekreacji im Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krobia, Klub Żołnierzy Rezerwy w Krobi, Koło Gospodyń Wiejskich w Żychlewie, Koło Gospodyń Wiejskich w Wymysłowie, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krobi, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Renata i Maciej Kubas oraz Nadleśnictwo Piaski.

Były też życzenia, pamiątkowe dyplomy, wiersz dedykowany stowarzyszeniu i tort podarowane przez zaproszonych gości. Podkreślano aktywność młodego stowarzyszenia, które już znacząco aktywizuje środowiska lokalne Gminy Krobia i innych gmin powiatu gostyńskiego. Zwracano uwagę na dobra organizację i profesjonalizm działań podejmowanych przez „Ziemię Krobską”.

Stowarzyszenie „Ziemia Krobska”, jak przystało solenizantowi, przygotowało też swój tort urodzinowy. Świeczki na tortach zdmuchiwali wspólnie członkowie Zarządu Stowarzyszenia. Część nieoficjalną spędzono przy grillu, wspominając dotychczasowe osiągnięcia i rozważając nowe pomysły.
Wszystkim członkom i wolontariuszom Stowarzyszenia „Ziemia Krobska” należą się wyrazy uznania za dotychczasową aktywną działalność.
Ziemia Krobska ma 5 lat 01
Ziemia Krobska ma 5 lat 02
Ziemia Krobska ma 5 lat 03
Ziemia Krobska ma 5 lat 04
Ziemia Krobska ma 5 lat 05
Ziemia Krobska ma 5 lat 06
Ziemia Krobska ma 5 lat 07
Ziemia Krobska ma 5 lat 08
Ziemia Krobska ma 5 lat 09
Ziemia Krobska ma 5 lat 10
Ziemia Krobska ma 5 lat 11
Ziemia Krobska ma 5 lat 12
Ziemia Krobska ma 5 lat 13
Ziemia Krobska ma 5 lat 14