Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Bulali

„Idziemy bulać!” - jak powiedziała jedna z uczestniczek szykując się do startu w II Powiatowym Turnieju Gry w Bule. W sportowych zmaganiach (17.06.2014) na działce terapeutycznej Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach wystartowało 7 drużyn z placówek dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu gostyńskiego: ZAZ Leonów, ZSS Brzezie, DPS Rogowo, ŚDS Chwałkowo, ŚDS Gostyń, DPS Chwałkowo i gopodarze turnieju WTZ w Piaskach. Turniej został przeprowadzony w ramach projektu „Zagraj w dwie kule: kręgle i bule”, dofinansowanego przez powiat gostyński, a realizowanego w ramach umowy partnerskiej przez Stowarzyszenie Most i Stowarzyszenie Kreatywni.

Impreza rozpoczęła się powitaniem uczestników turnieju i gości specjalnych, wśród których znaleźli się włodarze gminy Piaski: wójt Zenon Norman, przewodnicząca rady Irena Różalska, sołtys Piasków Stanisław Glapka, a także dyrektor PCPR w Gostyniu Mirosław Sobkowiak, dyrektor DPS w Rogowie Grzegorz Czułno, oraz miłośnicy gry i propagatotorzy gry w bule prokurator rejonowy Roch Waszak i Romuald Ratajczak - prezes Klubu Pentaque Leszczynko.

Prezes Klubu Pentaque przywiózł niespodziankę - wręczył kierownikowi WTZ Gerardowi Misiaczykowi statuetkę za popularyzowanie gry w bule wśród osób niepełnosprawnych. A Roch Waszak opowiedział historię gry w bule, która wywodzi się z czasów starożytnego Rzymu, kiedy to grano w łaźniach obtoczonymi kamieniami. W czasach napoleońskich zastąpiono kamienie kulami armatnimi. Dziś bule, albo petangue, to jedna z najliczniej reprezentowanych dyscyplin sportu na świecie.

Przed startem rozgrzały uczestników turnieju dziewczęta z Zespołu Szkół w Piaskach, wykonując swoje układy taneczne do takich przebojów jak np. My Słowianie i innych energetyzujących melodii. Po części oficjalnej rozpoczął się turniej. Zmagania były bardzo emocjonujące. A dla osób czekających na swój start organizatorzy przygotowali konkursy i tańce. Pogoda dopisała, co pozwoliło miło spędzić czas. Turniej dobiegł końca, a kolejne miejsca zajęli: I WTZ w Piaskach, II ŚDS w Gostyniu, III DPS w Chwałkowie. Pozostali otrzymali dyplomy i upominki za udział w Turnieju.

Organizatorom należą się podziękowania za tę wesołą i sprawnie przeprowadzoną imprezę.
II Powiatowy Turniej w Bule 01
II Powiatowy Turniej w Bule 02
II Powiatowy Turniej w Bule 03
II Powiatowy Turniej w Bule 04
II Powiatowy Turniej w Bule 05
II Powiatowy Turniej w Bule 06
II Powiatowy Turniej w Bule 07
II Powiatowy Turniej w Bule 08
II Powiatowy Turniej w Bule 09
II Powiatowy Turniej w Bule 10
II Powiatowy Turniej w Bule 11
II Powiatowy Turniej w Bule 12
II Powiatowy Turniej w Bule 13
II Powiatowy Turniej w Bule 14
II Powiatowy Turniej w Bule 15
II Powiatowy Turniej w Bule 16
II Powiatowy Turniej w Bule 17
II Powiatowy Turniej w Bule 18
II Powiatowy Turniej w Bule 19
II Powiatowy Turniej w Bule 20
II Powiatowy Turniej w Bule 21