Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Gostyńskie amazonki pomagają już pięć lat!

Gostyński Klub „Amazonki” obchodził pięciolecie swojej działalności. Na co dzień stowarzyszenie to pomaga kobietom, będącym w trakcie lub po leczeniu nowotworu piersi, poprzez ułatwianie dostępu do rehabilitacji psychofizycznej, wspieranie w powrocie do pracy zawodowej, do życia rodzinnego i małżeńskiego. Ale przede wszystkim pokazuje, że kobiety nie muszą samotnie zmagać się ze swoim nieszczęściem.
Na uroczyste spotkanie Gostyńskiego Klubu „Amazonki” (14 czerwca 2014 r.) przybyło wielu gości na czele z Wiceprezesem Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” Łucją Werblińską, Starostą Gostyńskim Robertem Marcinkowskim i Burmistrzem Gostynia Jerzym Kulakiem. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele instytucji samorządowych, firm i organizacji pozarządowych współpracujących z klubem amazonek z Gostynia. Przybyły też przedstawicielki z wielu klubów amazonek z terenu Wielkopolski.

Spotkanie rozpoczęło odśpiewanie hymnu amazonek „Nie ma rzeczy niemożliwych”, wykonane zgodnie ze zwyczajem we wspólnym kręgu. Dorota Piotrowska, prezes Gostyńskiego Klubu „Amazonki”, przypomniała początki stowarzyszenia. - Pierwszy raz pomyślałam o utworzeniu klubu w czasie mojego pobytu w szpitalu. Zetknęłam się tam z wolontariuszkami z klubu amazonek, które przychodziły wspierać kobiety chorujące na raka. Później, gdy zorganizowałam spotkanie w Gostyniu, przyszło na nie 17 pań. I tak się zaczęło.
Liderka gostyńskich amazonek wskazała też najważniejsze działania, zrealizowane przez klub w czasie minionych pięciu lat. Należą do nich, obok cyklicznych spotkań świątecznych i zabaw karnawałowych, koncert „Nie ma rzeczy niemożliwych”; terapia obiektywem podsumowana wernisażem i pokazem mody „Są w życiu takie chwile”; udział w warsztatach motywacyjnych, zawodowych i wyjazdach rehabilitacyjnych nad morze i w góry w ramach rocznego projektu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu „Aktywni razem”; współpraca z Zespołem Szkół Zawodowych w Gostyniu w akcji „Mam haka na raka”, uruchomienie stałej pomocy psychologicznej, zakup urządzenia do masażu limfatycznego czy udział w rekolekcjach dla amazonek na Świętej Górze w Gostyniu i w Częstochowie. Uczestnicy spotkania obejrzeli też prezentację fotograficzną podsumowującą dotychczasowe działania.

Po pokazie tanecznym, zaprezentowanym przez Szkołę Tańca „Desperado” oraz przez same amazonki, które brawurowo zatańczyły m.in. przebój „My Słowianie” oraz po popisach wokalnych Justyny i Wojtka z zespołu De Facto przyszedł czas na podziękowania. Dorota Piotrowska i jej koleżanki z klubu wręczyły podziękowania tym, od których otrzymują najwięcej wsparcia. W tym gronie znaleźli się Barbara Fabiszak z Krotoszyńskiego Klubu Amazonek, Powiat Gostyński, Gmina Gostyń, ks. Artur Przybył, Simet Piaski, Ardagh Glass Gostyń, Kaczmarek Malewo, Krzysztof Doliński, Spółdzielnia Mleczarska Gostyń, Wix-Filtron, Bożena Ryczkowska, Sabina Hoska-Kaczmarek, Alicja Data, ks. Dariusz Dąbrowski, Anna i Łukasz Radołowie AKANT NZOZ i wielu innych.
Były też gratulacje, kwiaty i prezenty oraz dużo dobrych życzeń dla Gostyńskiego Klubu Amazonek, składanych przez przybyłych gości.
W części mniej oficjalnej amazonki przygotowały konkursy i zabawy aktywizujące dla uczestników jubileuszowego spotkania. Do wspólnej zabawy przygrywał zespół Dinozaury.
Gostynskie amazonki 5 lat 01
Gostynskie amazonki 5 lat 02
Gostynskie amazonki 5 lat 03
Gostynskie amazonki 5 lat 04
Gostynskie amazonki 5 lat 05
Gostynskie amazonki 5 lat 06
Gostynskie amazonki 5 lat 07
Gostynskie amazonki 5 lat 08
Gostynskie amazonki 5 lat 09
Gostynskie amazonki 5 lat 11
Gostynskie amazonki 5 lat 12
Gostynskie amazonki 5 lat 13
Gostynskie amazonki 5 lat 14
Gostynskie amazonki 5 lat 15
Gostynskie amazonki 5 lat 16
Gostynskie amazonki 5 lat 17
Gostynskie amazonki 5 lat 18
Gostynskie amazonki 5 lat 19