Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Trzynaste oblężenie Świętej Góry

Ponad tysiąc siedemset osób obległo Świętą Górę w Gostyniu. Na XIII Świętogórskie Spotkania Seniorów, których główna częścią są koncerty chórów (11 czerwca 2014 r.) przybyli emeryci, renciści i niepełnoprawni seniorzy z całej Wielkopolski oraz z sąsiednich województw. Imprezę organizuje od lat Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Gostyniu przy dofinansowaniu Powiatu Gostyńskiego. Wsparcia udzieliły też Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Tegoroczne spotkania rozpoczęły się tradycyjnie uroczystą mszą świętą w Bazylice Świętogórskiej. Następnie uczestnicy Spotkań przeszli do ogrodów klasztornych w okolice ołtarza polowego, gdzie serdecznie przywitał przybyłych Starosta Gostyński Robert Marcinkowski, wyrażając podziw dla aktywności seniorów i konsekwencji w realizowaniu dobrych rzeczy oraz przewodniczący Zarządu Rejonowy Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Gostyniu Andrzej Starosta. Przybyły specjalnie na tę uroczystość Henryk Zubert, Przewodniczący Okręgowego Zarządu w Poznaniu PZERiI, wręczył organizatorom puchar, będący wyrazem uznania za wyjątkową aktywność dla Zarządu Oddziału Rejonowego w Gostyniu PZERiI.

Powitano też serdecznie przedstawicieli władz samorządowych: m.in. Janusza Sikorę Wicestarostę Gostyńskiego, Piotra Curyka Burmistrza Pogorzeli, Stanisława Krysickiego Wójta Pępowa oraz radnych powiatowych. Starosta Robert Marcinkowski podkreślił, że Świętogórskie Spotkania Seniorów stały się jedną z wizytówek Powiatu Gostyńskiego i dlatego Zarząd Powiatu Gostyńskiego przyznał tej imprezie status jednej z piętnastu imprez na piętnastolecie Powiatu Gostyńskiego i wsparł dodatkowym dofinansowaniem.

Jak podkreśla chórzystka ze Słupi Kapitulnej - Czekamy na te spotkania ze Świętą Górą i ze znajomymi. Jest tu zawsze tyle radości, a to szczególne miejsce, jakim jest Święta Góra w Gostyniu, sprawia, że chce się tutaj być. Radość seniorzy zademonstrowali tańcząc i bawiąc się wesoło.
Uczestnicy spotkania mogli posilić się przygotowanym posiłkiem, ale przede wszystkim spotkać się ze sobą, porozmawiać przy kawie, a przede wszystkim wysłuchać chórów i zespołów śpiewaczych z terenu Wielkopolski. Wystąpiło ich aż dwadzieścia, były to z Puszczykowa „Puszczyki Nadwarciańskie”, z Rydzyny „Rydzyniacy”, ze Święciechowy i Długich Starych chór „Razem Raźniej”, „Chór śpiewaczy” z Krzemieniewa i Belęcina, „Złota jesień” z Kostrzynia, chór z Zaniemyśla „Lutnia”, „Kobierskie seniorki” z Krotoszyna, „Katarzynki” ze Słupi Kapitulnej, z Bukowca Zespół Seniorów „Bukowiec”, z Piasków „Tęcza”, „Sonata” z Obornik, z Wrześni „Gama”, „Wiklinki” z Nowego Tomyśla, „Zyga” z Koźmina, „Srebrny włos” z Włoszakowic, z Pogorzeli „Jawor”, z Cerekwicy „Pod Kasztanami”, z Jaraczewa „Złota Jesień”, z Wrześni „Wrzosy”.

Koncert chórów i zespołów śpiewaczych prowadzili Mirosław Maćkowiak i Jolanta Gardyś.
Najważniejsze jest pokazanie wszystkim, że, niezależnie od wieku, można być pogodnym i życzliwym. A to sprawia, że jesteśmy razem i cieszymy się tym, co czasem inni przeklinają, czyli życiem - stwierdza reprezentantka chóru z Kostrzynia Joanna, która na Świętogórskie spotkania przybyła po raz dziewiąty.
XIII Spotkania Seniorow 01
XIII Spotkania Seniorow 02
XIII Spotkania Seniorow 03
XIII Spotkania Seniorow 04
XIII Spotkania Seniorow 05
XIII Spotkania Seniorow 06
XIII Spotkania Seniorow 07
XIII Spotkania Seniorow 08
XIII Spotkania Seniorow 09
XIII Spotkania Seniorow 10
XIII Spotkania Seniorow 11
XIII Spotkania Seniorow 12
XIII Spotkania Seniorow 13
XIII Spotkania Seniorow 14
XIII Spotkania Seniorow 15
XIII Spotkania Seniorow 16