Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Zbierają, by pomóc niepełnosprawnym dzieciom

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość” prowadzi zbiórkę publiczną na terenie powiatu gostyńskiego. Jej celem jest zebranie środków na podejmowanie systematycznych działań terapeutycznych, wspomagających wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Ważne jest również wsparcie rodzin osób niepełnosprawnych poprzez specjalistyczną pomoc i poradnictwo.

Dzięki zebranym funduszom dzieci będą mogły skorzystać z różnego rodzaju zajęć rehabilitacyjnych, w tym dogoterapii i hipoterapii, onoterapii, integracji sensorycznej oraz metody dobrego startu. Rodzice i ich niepełnosprawne pociechy będą mogli spotkać się i otrzymać ważne dla nich porady specjalistów: logopedów, neurologopedów, psychologów, pedagogów i psychoterapeutów, ortopedów. To właśnie fachowa opieka oraz wysoka specjalizacja w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi decyduje o ich stanie zdrowia oraz o ich przyszłości. Niestety, rehabilitacja i konsultacje specjalistów są kosztowne i często pozostają poza zasięgiem finansowym rodzin. Koszt jednej rehabilitacji czy konsultacji specjalisty wynosi od 50 do 100 zł za godzinę. Oferowana w ramach NFZ rehabilitacja jest dość ograniczona i niewystarcza do potrzeb, a czas oczekiwania czasami bywa bardzo odległy. Dagmara Rucińska, przedstawicielka stowarzyszenia, podkreśla: - Głównym naszym celem jest niesienie pomocy podopiecznym, przygotowanie ich do życia w społeczeństwie oraz danie szansy i nadziei” na ,,lepsze jutro”, głównie poprzez rehabilitację.

Wszystkich którzy chcieliby wesprzeć akcję pomocy dzieciom niepełnosprawnym organizatorzy zbiórki proszą o wpłaty na konto: 90867800050050050036070001 w Powiatowym Banku Spółdzielczym w Gostyniu.

Zbiórka trwa od 1 czerwca 2014 r. do 17 lipca 2015 r. Na jej przeprowadzenie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość” uzyskało zezwolenie Starosty Gostyńskiego nr OS.5311.2.2014 r. Akcję wspiera PCPR w Gostyniu.
Radosc dla dzieci 01
Radosc dla dzieci 02