Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Nowe auto dla WTZ

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach otrzymały nowy samochód, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. W uroczystym przekazaniu i poświęceniu busa uczestniczyli uczestnicy WTZ, ich rodziny, opiekunowie - terapeuci, przedstawiciele samorządów powiatowego i gminnych oraz instytucji wspierających i współpracujących na co dzień z WTZ w Piaskach: Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Przybyli także proboszcz Piasków i przedstawiciele mediów.

Wszystkich powitał serdecznie Kierownik WZT w Piaskach Gerard Misiaczyk. Przypomniał on historię starań o samochód, będący jednym z podstawowych elementów funkcjonowania WTZ - ważnej powiatowej placówki. Służy on do dowozów uczestników na zajęcia terapeutyczne. Codziennie pokonuje ponad 400 kilometrów. Starania o auto trwały rok. Wspólny wniosek o dofinansowanie ze środków PFRON przygotowały Powiat Gostyński, Gmina Piaski i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Otrzymano 65 tysięcy zł. Potrzebne było jeszcze 70 tysięcy zł. Łącznie tę kwotę dołożyły: Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu, Powiat Gostyński oraz gminy: Piaski, Gostyń, Krobia, Pogorzela, Pępowo. Kierownik WTZ w Piaskach wręczył, w imieniu Stowarzyszenia „Kreatywni”, prowadzącego WTZ, specjalne podziękowania przedstawicielom sponsorów oraz osobom, które zaangażowały się w pozyskanie auta. Jedna z uczestniczek WTZ tak podsumowała uroczystość: - Tylu tu ludzi, jak nigdy. Nie znam ich, ale muszą być bardzo dobrzy, bo dali nam nowy ładny samochód. Już nie mogę się doczekać, żeby nim jechać.

Po poświęceniu i przekazaniu busa nadszedł czas na wspólną radość. Został wniesiony specjalny tort z wizerunkiem nowego nabytku. A uczestnicy i terapeuci WTZ odśpiewali hymn tej placówki. Następnie obejrzano spektakl o tolerancji grupy teatralnej WTZ „To nie my”. A grupa taneczna „Step by step”, również złożona z uczestników WTZ, przedstawiła swoje układy taneczne do gorących rytmów. W czasie uroczystości można było też obejrzeć Nagrodę Obywatelską Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, którą otrzymało Stowarzyszenie Kreatywni za akcję społeczną „Razem dla Motylkowego Oddziału”.
Nowe auto dla WTZ 01
Nowe auto dla WTZ 02
Nowe auto dla WTZ 03
Nowe auto dla WTZ 04
Nowe auto dla WTZ 05
Nowe auto dla WTZ 06
Nowe auto dla WTZ 07
Nowe auto dla WTZ 08
Nowe auto dla WTZ 09