Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Integracja w stylu country

XV Majówka w Chwałkowie (24.05.2014) zgromadziła w przypałacowym parku kilkaset osób, które skorzystały z zaproszenia i bawiły się wesoło. Przygotowano różne atrakcje, a zabawa trwała do wieczora. Gości: rodziny i mieszkańców domów pomocy społecznej i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, pracowników i emerytów chwałkowskich placówek w Chwałkowie oraz przyjaciół domu pomocy społecznej powitał dyrektor Ryszard Janaszak. Otwierając majówkę, Robert Marcinkowski Starosta Gostyński, dziękował organizatorom: - za wytrwałość w corocznym udowadnianiu, jak ważna jest integracja osób niepełnosprawnych, ich rodzin, pracowników i środowiska.

Organizatorzy przygotowali atrakcyjny program. Majówkę rozpoczął pokaz taneczny dziewcząt z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. Duże zainteresowanie wywołał przyjazd grupy miłośników motocykli. Ryk silników kilkudziesięciu ciężkich maszyn wywołał poruszenie wśród uczestników majówki. Był też pokaz Rawickiego Klubu Taekwondo. Swoje występy przygotowali też mieszkańcy DPS i uczestnicy ŚDS. Miały one szczególny akcent. Były życzenia dla mam z okazji Dnia Matki i podziękowania dla pracowników Domu i ŚDS za opiekę sprawowaną każdego dnia i rodzinną atmosferę. Było też dużo radości z tego szczególnego dnia, pełnego radosnych rodzinnych spotkań.

Ważnym punktem wspólnej zabawy były prezentacje pani Wiosny i pana Maja, przygotowane na wesoło przez licznie przybyłe zaprzyjaźnione placówki. Dla uczestników festynu przygotowano też punkt, w którym ozdabiano uczestników majówki wesołymi makijażami. Uczestnicy festynu bawili się przy muzyce country. A zapewnił ją Gladek Brothers Band. Można było też nabyć 25. numer gazetki mieszkańców „Nasz Dom”, a także ciekawe prace wykonane przez podopiecznych chwałkowskich placówek. Organizatorzy zadbali też o poczęstunek.

W majówce uczestniczyli też goście specjalni: Starosta Gostyński, Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda, Skarbnik Powiatu Gostyńskiego Eleonora Gościniak, radni powiatowi i gminni: Kazimierz Musielak, Kazimiera Poślednik, Ireneusz Lesiński, Marian Szpurka, dyrektorzy DPS w Zimnowodzie, Rogowie, Lesznie, dyrektorzy: Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Powiatowego Urzędu Pracy i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi oraz inni przybyli przyjaciele Domu. Przybyły też reprezentacje z Domów Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Rogowie, Zimnowodzie, Osieku, Poznaniu, Zakrzewie, Lesznie oraz z Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach i Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie.

Majówkę zorganizowały po raz piętnasty Dom Pomocy Społecznej i Środowiskowy Domem Samopomocy w Chwałkowie oraz Stowarzyszenie „Nasz Dom”.

Przedsięwzięcie wsparł finansowo Powiat Gostyński, przyznając grant Stowarzyszeniu „Nasz Dom” w otwartym konkursie ofert.
Podziękowania należą się organizatorom Majówki oraz tym wszystkim, którzy wspomogli jej organizację.
Integracja w stylu country 2014 01
Integracja w stylu country 2014 02
Integracja w stylu country 2014 03
Integracja w stylu country 2014 04
Integracja w stylu country 2014 05
Integracja w stylu country 2014 06
Integracja w stylu country 2014 07
Integracja w stylu country 2014 08