Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Wsparliśmy rodziny z Ukrainy

Zakończyła się akcja pomocy Ukrainie, realizowana na terenie Powiatu Gostyńskiego. Została przeprowadzona zbiórka charytatywna „Wspieramy rodziny z Ukrainy”. Jej celem było zebranie darów rzeczowych dla pięciu rodzin z Ukrainy, z okolic Lwowa, Łucka i Tarnopola, których ojcowie zginęli lub zostali ciężko ranni na Majdanie w Kijowie w czasie protestów obronie niezawisłości Ukrainy i jej przyłączenia do Unii Europejskiej. Akcja nabrała dodatkowego znaczenia, jako gest solidarności, gdy rozpoczęła się, trwająca do dziś, rosyjska okupacja ukraińskiego Krymu.

Pomocą objęto pięć rodzin wybranych przez organizatorów akcji spośród wielu rodzin z małymi dziećmi, które zostały pozbawione jedynego żywiciela. Te rodziny to:
1) rodzina Iwana Blioka (żona i trójka dzieci), zastrzelonego na Majdanie;
2) rodzina Artema Zapotockiego - został postrzelony w plecy, ma uraz kręgosłupa, prawdopodobnie nie będzie mógł
    chodzić. Ma żone i dwójkę małych dzieci;
3) rodzina Oleksandra Neczyporuka - który ma ciężko przestrzeloną nogę w kolanie. Ma żonę i 2 dzieci;
4) rodzina Wolodymyra Tkaczuka - ma przestrzelone obie nogi, leży na aparacie Illizarowa. Ma żonę i 3 dzieci;
5) rodzina Bohdana Bohdana, który został trafiony w nogę, szyję i oko; ma żonę i 3 dzieci.

Zbiórka publiczna darów rzeczowych została prowadzona zgodnie z zezwoleniem Starosty Gostyńskiego nr OS.5311.1.2014 z 12 marca 2014 r. od 12 marca 2014 r. do 30 kwietnia 2014 r.

Zebrano dary: ubrania, buty, środki czystości, artykuły szkolne i żywność z długim terminem przydatności do spożycia (np. konserwy w puszkach, makaron, kasza, ryż, czekolada) oraz zabawki i gry edukacyjne. Przygotowano 19 paczek o łącznej wadze ok. 400 kg. Część z nich została już przesłana pocztą. Pozostałe w najbliższym czasie trafią na Ukrainę, gdzie zostaną przekazane rodzinom przez partnera ukraińskiego akcji - społeczników dr Annę Dmytriv oraz jej męża.

Szefowie Stowarzyszenia „DZIECKO” i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - organizatorzy akcji serdecznie dziękują Wszystkim, którzy wsparli akcję i przekazali dary dla rodzin z Ukrainy. Dziękują też lokalnym mediom, które nagłośniły akcję. Specjalne podziękowania kierują też do pomysłodawców akcji dr Anny Dmytriv z Lwowa i Starosty Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego oraz do wolontariuszy ze Stowarzyszenia „DZIECKO” oraz z PCPR w Gostyniu, którzy sprawnie przeprowadzili akcję. (Na zdjęciach pomysłodawcy akcji: dr Anna Dmytriv i Robert Marcinkowski Starosta Gostyński).
Wsparlismy rodziny z Ukrainy 2014 01
Wsparlismy rodziny z Ukrainy 2014 02
Wsparlismy rodziny z Ukrainy 2014 03
Wsparlismy rodziny z Ukrainy 2014 04