Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
SM podsumowało rok

Odbyło się walne zgromadzenie Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu. Stowarzyszenie to działa dopiero od czerwca 2012 r., a już stało się znane nie tylko w powiecie gostyńskim i Wielkopolsce, ale również w kraju.

Walne Stowarzyszenia SM w Gostyniu rozpoczęła prezes Bożena Misiurek, witając członków stowarzyszenia i gości: przedstawicieli PCPR w Gostyniu oraz Natalię Siodło z Bydgoszczy, prowadzącą badania nad jakością życia chorych na stwardnienie rozsiane w Polsce. Następnie, zgodnie z miłym zwyczajem comiesięcznych spotkań SM członkowie zarządu stowarzyszenia złożyli życzenia i wręczyli kwiaty solenizantom z minionego miesiąca. Zgromadzeni odśpiewali jubilatom gromkie „100 lat!”. Z okazji zbliżającego się Święta Kobiet panowie wręczyli paniom miłe podarunki.

Następnie Zarząd Stowarzyszenia przedstawił sprawozdania merytoryczne i finansowe za rok 2013. W wyniku głosowania członkowie stowarzyszenia udzielili Zarządowi absolutorium.

Wśród najważniejszych działań stowarzyszenia SM w minionym roku wymieniono partnerski udział w projekcie realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu „Aktywni razem”, obejmującym różne formy terapeutyczne, kursy około zawodowe i wyjazd na nadmorski turnus rehabilitacyjny. Wskazano też na trzy własne projekty stowarzyszenia nagrodzone grantami: wyjazd do operetki, piknik profilaktyczny na rynku w Gostyniu oraz działania rehabilitacyjne dla chorych na SM. Przypomniano zorganizowane przez stowarzyszenie bezpłatne badania pod kątem współwystępowania boreliozy, wykłady lekarzy i psychologów, wigilię dla chorych na SM, czy utworzenie profesjonalnej strony internetowej.

Dyskutowano o przyjęciu przez stowarzyszenie statutu organizacji pożytku publicznego, uprawniającej do zbierania odpisu 1 procenta i podjęto uchwałę upoważniającą zarząd do podjęcia działań w kierunku uzyskania statusu OPP.

W czasie dyskusji podziękowano członkom zarządu za aktywizację chorych na SM i ich rodzin oraz przyjaciół, a całemu stowarzyszeniu za integrację środowiska na rzecz wsparcia dla chorych na SM.

Na koniec oficjalnej części spotkania podziękowano firmom, które wsparły działalność Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu: Powiatowi Gostyńskiemu, Gminie Gostyń, Wix-Filtron, Spółdzielni Mleczarskiej, Spółdzielni Produkcyjnej w Kromolicach, firmie UNIROL, Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemu, Ardagh Glass, Zakładom Mięsnym Konarczak oraz Zespołowi Szkół Zawodowych w Gostyniu. Szczególnie podziękowano Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu za stałą pomoc, doradztwo i wsparcie.

Dalsza część spotkania - przy kawie i słodkościach - upłynęła w ciepłej, rodzinnej atmosferze.
Walne 2014 Stowarzyszenia SM 01
Walne 2014 Stowarzyszenia SM 02
Walne 2014 Stowarzyszenia SM 03