Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Na sportowo z polonezem

Integracyjne rozgrywki sportowe odbyły się w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. Uczestniczyło w nich blisko dwustu podopiecznych z placówek powiatów gostyńskiego oraz kościańskiego. Inicjatorem tych niecodziennej zabawy był poseł RP Wojciech Ziemniak. Pomysłodawca wcielił się też w rolę prowadzącego całą imprezę. Poseł Ziemniak, jak przystało na wodzireja, poprowadził na początek integracyjnego poloneza, który otwarł całą imprezę. Wzięli w nim udział sportowcy i ich opiekunowie oraz goście. Zatańczyło osiemdziesiąt par. I mimo improwizacji taniec był bardzo widowiskowy i zrobił duże wrażenie na widzach, którzy nie szczędzili braw tancerzom.

Zmaganiom przyglądali się goście: Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Sekretarz Gminy Krobia Katarzyna Szablewska, członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Kazimierz Musielak, radna Powiatu Gostyńskiego Kazimiera Puślednik, dyrektorzy: Domów Dziecka w Gostyniu i w Bodzewie - Karolina Dolata, Domów Pomocy Społecznej: Grażyna Wira (Zimnowoda); Zbigniew Polowczyk (Chumiętki), Ryszard Janaszak (Chwałkowo), kierownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie - Swietłana Figiel i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach - Gerard Misiaczyk, Dyrektorzy: Zespołu Szkół w Brzeziu - Małgorzata Wika-Konieczna, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - Mirosław Sobkowiak, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi - Lech Bem oraz Prezes Fundacji im. Teofila Hałasa Marek Hałas.

Uczestnicy „Walentynek na sportowo” (taką oficjalną nazwę miały rozgrywki) startowali w pięciu konkurencjach: rzucali do kosza, strzelali rzuty karne, biegali slalomem, grali w unihokeja oraz startowali w biegu koordynacyjnym z przeszkodami. Sędziowali poszczególne konkurencje zaproszeni goście.

Sportowe zmagania zamknął mecz piłki nożnej drużyny VIP-ów i reprezentacji podopiecznych palcówek. Zakończył się on remisem 4:4. W rzutach karnych lepsi okazali się podopieczni placówek.

Organizatorzy: ŚDS w Chwałkowie i DPS w Chwałkowie przygotowali na koniec budzącą wiele emocji niespodziankę: losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez posła Ziemniaka, burmistrza Krobi, burmistrza Ponieca, wójta Pępowa, dyrektora PCPR w Gostyniu, Spółdzielnię Mleczarską w Gostyniu, dyrektora ZSOiZ w Krobi oraz Starostwo Powiatowe w Gostyniu. Każdy uczestnik Walentynek otrzymał nagrodę.

W przerwach rozgrywek uczniowie ZSOiZ zaprezentowali pokazy tańca w wykonaniu podopiecznych DPS w Chwałkowie i ŚDS w Chwałkowie. Wolontariusze z ZSOiZ w Krobi pomagali też w przeprowadzeniu zawodów.

Po sportowych zmaganiach zaczęła się radosna zabawa taneczna.

W „Walentynkach na sportowo” wzięli udział: Środowiskowe Domy Samopomocy w Kościanie, Gostyniu i Chwałkowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach, Domy Pomocy Społecznej w Chwałkowie, Chumiętkach, Rogowie i Zimnowodzie, Domy Dziecka w Gostyniu i w Bodzewie oraz Zespół Szkół w Brzeziu.
Na sportowo z polonezem 01
Na sportowo z polonezem 02
Na sportowo z polonezem 03
Na sportowo z polonezem 04
Na sportowo z polonezem 05
Na sportowo z polonezem 06
Na sportowo z polonezem 07
Na sportowo z polonezem 08
Na sportowo z polonezem 09
Na sportowo z polonezem 10
Na sportowo z polonezem 11
Na sportowo z polonezem 12
Na sportowo z polonezem 13
Na sportowo z polonezem 14
Na sportowo z polonezem 15