Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Mieszkańcy Powiatu Gostyńskiego ofiarowali 157 095,28 zł
Są też kolejne Dobre Anioły

Podsumowano udział Powiatu Gostyńskiego w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej życzliwości i wspólnoty dobrych ludzi, czyli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W poniedziałkowy wieczór (3.02.2014) w Gostyńskim Ośrodku Kultury „HUTNIK” spotkali się wolontariusze z całego powiatu i ci, którzy wspierali ich działania oraz organizowali akcje WOŚP w szkołach, przedszkolach i innych miejscach, by podsumować XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim.

Szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak ogłosili: - Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy 157 095,28 zł na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia dzieci oraz ułatwiających godną opiekę medyczną seniorów. Mieszkańcy Ziemi Gostyńskiej po raz kolejny pokazali to, co w ludziach najlepsze - bezinteresowną wielką dobroć!

Odczytali też list z podziękowaniami od Jurka Owsiaka za bardzo kolorowe i wesołe granie i organizację Wielkiej Orkiestry bez wydarzeń, które by niepokoiły oraz za to, że znowu pokazaliśmy, jak bardzo jesteśmy razem i jak bardzo jesteśmy skuteczni, bo będzie można znowu zakupić ogromną ilość sprzętu dla szpitali.

Szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP przyznali kolejne 2 tytuły „Dobrych Aniołów Gostyńskich Finałów WOŚP” dla najbardziej zasłużonych dla organizacji tej wyjątkowej imprezy. Do grona 76 osób, instytucji i organizacji uhonorowanych w poprzednich dwudziestu latach dołączyli:
- Drukarnia „REAL” Marka Komorowskiego w Gostyniu;
- Ochotnicza Straż Pożarna w Goli.
Wyżej wymienieni otrzymali pamiątkowe tabla. Tradycyjnie też wręczono najaktywniejszym wolontariuszom pamiątki: koszulki, kalendarze, kubki i gadżety WOŚP.

W dalszej części spotkania, specjalnie dla wolontariuszy i wszystkich, którzy organizowali akcje w ramach WOŚP, odbył się pokaz Grupy Capoeira Brasil Mestre Marcao pod przewodnictwem Instruktora Santo.
Na koniec można było obejrzeć wóz bojowy OSP w Goli i zrobić sobie przy nim pamiątkowe zdjęcie.

Dziękując wszystkim wolontariuszom za wielotygodniową pracę przy przygotowywaniu i przeprowadzeniu wielkoorkiestrowego grania, szefowie sztabu jednocześnie podkreślali, że młodzi wolontariusze są wspaniali: - Zagraliście fantastycznie, było przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z wolontariuszy, wydarzeń i zebranych pieniędzy, które uratują życie kolejnym dzieciakom oraz pomogą seniorom. - Przypomnieli też, że - Orkiestra to przede wszystkim tysiące mieszkańców Ziemi Gostyńskiej, którzy wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy swoimi datkami. Dziękujemy w imieniu dzieciaków i ich rodziców oraz seniorów. Jesteście wspaniali!!!

Szefowie złożyli też specjalne podziękowania dla członków sztabu organizacyjnego, którzy przygotowywali, nadzorowali, przeliczali wpłaty i rozliczali cały finał.

Sztab WOŚP w Gostyniu działał przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Zespole Szkół Zawodowych, wspierany przez Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK”, Stowarzyszenie „DZIECKO”, Klub Motocyklowy „Black Legion”, „Leśne Diabły” z Brzedni oraz lokalne media i wiele innych instytucji i organizacji) zebrał 105 132,02 zł oraz 33,66 euro, 10,95 dolarów i 52 korony.
Sztab WOŚP w Krobi (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi) zebrał 22 768 zł.
Sztab WOŚP w Piaskach (przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach) zebrał
25 079,14 zł.
Sztab WOŚP w Pogorzeli (przy Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli) zebrał 4 116,01 zł.

To wspólny rekordowy wynik mieszkańców i wspaniałych młodych wolontariuszy gmin Borek Wlkp, Gostyń, Krobia, Pępowo, Piaski, Pogorzela oraz Poniec. Wyrazy uznania należą się też szefom sztabów w Krobi, Piaskach i Pogorzeli, oraz opiekunom wolontariuszy z Pępowa, Ponieca i Borku, którzy, poświęcając swój wolny czas, przygotowali Wielkoorkiestrowe Granie dla ratowania dzieci!

XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie gostyńskim przygotowało 132 zarejestrowanych kwestarzy, ponad 500 młodych wolontariuszy i opiekujących się nimi nauczycieli, wychowawców i rodziców, a wsparło organizację ponad 100 instytucji: przedszkoli, szkół, firm usługowych, handlowych i produkcyjnych oraz urzędów. Zorganizowano wiele imprez o różnym charakterze, na których zbierano datki na zakup sprzętu ratującego życie dzieci.

Na kwotę: 105 132,02 zł zebraną w czasie akcji koordynowanej przez sztab WOŚP w Gostyniu, złożyły się wpłaty:

- kwesta wolontariuszy w gminie Gostyń - 21 849,20 zł,
- Gostyński Koncert Finałowy w kinie Pod Kopułą (bilety, aukcja) - 14 290,00 zł,
- kwesta w gminie Poniec (wolontariusze Gimnazjum w Poniecu, Gminne Centrum Kultury - finał) - 10 276,64 zł,
- Ochotnicza Straż Pożarna w Goli (zbiórka + festyn) - 8 834,51 zł,
- kwesta w gminie Pępowo (wolontariusze Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Pępowie)
  - 5 000,00 zł,
- Tygodnik Gostyń24 EXTRA (zbiórka cegiełek) - 4 421,47 zł,
- kwesta w gminie Borek (wolontariusze Zespołu Szkół w Borku Wlkp.) - 3 893,68 zł, - Koncert Przedszkolaków (Przedszkola nr 7,
  nr 4, „Bajka” i nr 5 „Kubuś Puchatek” oraz „Stokrotka”) - 3 860,00 zł,
- Koncert Dzieci klas I - III Szkół Podstawowych nr 1, 2, 5 w Gostyniu w GOK - 3 210,00 zł,
- Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska, PCPR, SIMET w Piaskach- turniej kręglarski - 2 560,00 zł,
- Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Pogorzeli - 2 429,80 zł,
- Szkoła Podstawowa w Sikorzynie (sprzedaż darów) - 2 408,55 zł,
- Nadleśnictwo Piaski (wpłata indywidualna) - 2 000,00 zł,
- Gimnazjum nr 2 w Gostyniu (sprzedaż) - 1 971,87 zł,
- Liceum Ogólnokształcące w Gostyniu (festyn + sprzedaż darów) - 1 949,34 zł,
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu (sprzedaż prac uczniów, dyskoteka, kwesta) - 1 708,29 zł,
- Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zimnowodzie - 1 570,73 zł,
- Szkoła Podstawowa w Siemowie (kiermasz, dyskoteka) - 1 543,00 zł,
- Szkoła Podstawowa w Poniecu (dyskoteka) - 1 483,52 zł,
- Szkoła Podstawowa w Goli (dyskoteka, sprzedaż darów) - 1 362,77 zł,
- Kąpiel Morsów w Brzedni i Kuchnia Polowa („Leśne Diabły”) - 1 238,41 zł,
- Szkoła Podstawowa w Daleszynie - 1 140,00 zł,
- Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu (sprzedaż darów) - 1 047,41 zł,
- Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu - 1 005,84 zł,
- Raptor 4*4 Klub Off Road Leszno - 872,78 zł,
- Przedszkole nr 1 w Gostyniu - 837,55 zł,
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu (dyskoteka, bal I-II klas) - 720,76 zł,
- Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu - 410,76 zł,
- Salon Peugeot B&B Gostyń (wpłata indywidualna) - 400,00 zł,
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (zbiórka) - 310,00 zł,
- Samorządowa Szkoła Podstawowa w Skoraszewicach (koncert dla Babci i Dziadka) - 307,70 zł,
- Black Legion - 181,44 zł.

PS. Po zamknięciu rozliczenia Gostyń24 Extra wpłacił jeszcze 57,80 zł.

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy wszystkim!

Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak


I jeszcze przypomnienie:

12 stycznia młodzi wolontariusze kwestowali, mimo zimna, deszczu i przenikliwego wiatru, przez cały dzień w Gostyniu i we wszystkich większych miejscowościach powiatu. Niektórzy wolontariusze, kwestując na rowerach, przejechali blisko 60 km, mimo silnego wiatru. Mieszkańcy powiatu wrzucali datki do puszek bardzo chętnie, okazując tym swoje poparcie dla akcji Fundacji WOŚP. Często obdarzali wolontariuszy dobrym słowem, a czasem częstowali też wolontariuszy słodyczami i gorącą herbatą. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego pokazali, że w tym dniu są częścią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i bawią się przy tym wesoło i znakomicie. Były wielkie koncerty przedszkolaków (z przedszkoli: nr 7, nr 4, „Bajka”, „Kubuś Puchatek” oraz „Stokrotka”) i dzieci ze szkół podstawowych (SP nr 5, nr 1, nr 2), w których najmłodsi, przy wsparciu wychowawców, nauczycieli i rodziców, pokazali, że zabawą połączoną z pracą można zrobić wiele dobrego dla poszkodowanych przez los. Był Wielki Muzyczny Finał w GOK „HUTNIK”, zakończony ok. godz. 21:30 światełkiem do nieba - pokazem sztucznych ogni, będącym podziękowaniem dla wolontariuszy za ich trud i poświęcenie. W finałowym koncercie wystąpili zespoły: taneczny EV-DANCE, wokalny The Chatterbox, Dom Dziecka i Przyjaciele z fantastycznym wykonaniem „Another Brick In The Wall” Pink Floydów oraz na finał - zespół RETROSPECTIVE - bardzo gorąco przyjęty przez orkiestrową publiczność. Sprzedano za 2 100 zł gostyńskie złote serduszko - jedyne na całym świecie (z wygrawerowaną datą i napisem „XXII WOŚP GOSTYŃ”).

Sprzedano m.in. tablicę Skweru im. Wolontariuszy WOŚP z autografem Jurka Owsiaka, wjazd na silos w Gostyniu w towarzystwie Starosty Gostyńskiego i dyrektora Cukrowni, pióro wieczne Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, talony na usługi fryzjerskie, kosmetyczne i na masaże, na pizze i nastrojowe kolacje, sprzęt turystyczny i sportowy, akcesoria komputerowe, samochodowe, konie na biegunach i zabawki, obrazy, zabawki, maskotki, torty gostyńskich cukierników na czele z tortem z latarnią morską, gadżety WOŚP i wiele innych prawdziwych darów serca od mieszkańców Ziemi Gostyńskiej.

Była też fantastyczna grochówka z kuchni polowej, przygotowana, jak co roku, przez „Leśne Diabły” z Brzedni. Były przejażdżki samochodami terenowymi Klubu RAPTOR 4*4 z Leszna oraz rekordowy Turniej Kręglarski. Była też rekordowa kąpiel morsów w Brzedni.

Wolontariuszy tradycyjnie wsparli gostyńscy ciastkarze i piekarze, którzy podarowali Orkiestrze ciastka, placki, chleb i torty. Kilka z nich zostało zlicytowanych, a jeden trafił - tak jak w latach poprzednich, co stało się już gostyńską tradycją - do personelu medycznego w gostyńskim szpitalu, jako podziękowanie i wyraz uznania dla tych, którzy codziennie, tuż obok nas, pracują, by ratować życie i zdrowie maluchów.
22 Final WOSP - rozliczenie 01
22 Final WOSP - rozliczenie 02
22 Final WOSP - rozliczenie 03
22 Final WOSP - rozliczenie 04
22 Final WOSP - rozliczenie 05
22 Final WOSP - rozliczenie 06
22 Final WOSP - rozliczenie 07
22 Final WOSP - rozliczenie 08
22 Final WOSP - rozliczenie 09