Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Mieszkańcy powiatu gostyńskiego ofiarowali 138 846,13 zł !!!

Wstępnie podsumowano udział Powiatu Gostyńskiego w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej życzliwości i wspólnoty dobrych ludzi, czyli XXII Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy - wg nieoficjalnych wyliczeń (sztaby w Gostyniu, Piaskach, Krobi i Pogorzeli) - 138 846,13 zł na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

To wspólny fantastyczny wynik mieszkańców i wspaniałych młodych wolontariuszy gmin Borek Wlkp., Gostyń, Krobia, Pępowo, Piaski, Pogorzela oraz Poniec!!! Wyrazy uznania należą się też szefom sztabów w Krobi, Piaskach i Pogorzeli, którzy przygotowali Wielkoorkiestrowe Granie dla ratowania dzieci i pomocy seniorom!

XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie gostyńskim przygotowało 135 zarejestrowanych kwestarzy, ponad 400 młodych wolontariuszy i opiekujących się nimi nauczycieli, wychowawców i rodziców, a wsparło organizację ponad 70 instytucji: przedszkoli, szkół, firm usługowych, handlowych i produkcyjnych oraz urzędów. Zorganizowano wiele imprez o różnym charakterze, na których zbierano datki na zakup sprzętu ratującego życie dzieci. Sztab WOŚP w Gostyniu działał przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Zespole Szkół Zawodowych wspierany przez Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK”, Stowarzyszenie „DZIECKO”, Klub Motocyklowy Black Legion, Leśne Diabły z Brzedni i wielu innych oraz lokalne media zebrał - wg wstępnych wyliczeń - 91 696,13 zł.

12 stycznia młodzi wolontariusze kwestowali, mimo zimna, deszczu i przenikliwego wiatru, przez cały dzień w Gostyniu i we wszystkich większych miejscowościach powiatu. Niektórzy wolontariusze, kwestując na rowerach, przejechali blisko 60 km, mimo silnego wiatru. Mieszkańcy powiatu wrzucali datki do puszek bardzo chętnie, okazując tym swoje poparcie dla akcji Fundacji WOŚP. Często obdarzali wolontariuszy dobrym słowem, a czasem częstowali też wolontariuszy słodyczami i gorącą herbatą. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego pokazali, że w tym dniu są częścią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i bawią się przy tym wesoło i znakomicie. Były wielkie koncerty przedszkolaków (z przedszkoli: nr 7, nr 4, „Bajka”, „Kubuś Puchatek” oraz „Stokrotka”) i dzieci ze szkół podstawowych (SP nr 5, nr 1, nr 2), w których najmłodsi przy wsparciu wychowawców, nauczycieli i rodziców pokazali, że zabawą połączoną z pracą można zrobić wiele dobrego dla poszkodowanych przez los. Był Wielki Muzyczny Finał w GOK „HUTNIK”, zakończony ok. godz. 21:30 światełkiem do nieba - pokazem sztucznych ogni, będącym podziękowaniem dla wolontariuszy za ich trud i poświęcenie. W finałowym koncercie wystąpili zespoły: taneczny EV-DANCE, wokalny The Chatterbox, Dom Dziecka i Przyjaciele z fantastycznym wykonaniem „Another Brick In The Wall” Pink Floydów oraz na finał zespół RETROSPECTIVE - bardzo gorąco przyjęty przez orkiestrową publiczność. Sprzedano za 2100 zł gostyńskie złote serduszko - jedyne na całym świecie (z wygrawerowaną datą i napisem „XXII WOŚP GOSTYŃ”).
Sprzedano m. in. za 2100 zł gostyńskie serduszko WOŚP, tablicę skweru im. Wolontariuszy WOŚP z autografem Jurka Owsiaka, wjazd na silos w Gostyniu w towarzystwie Starosty Gostyńskiego i dyrektora Cukrowni, pióro wieczne Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, talony na usługi fryzjerskie, kosmetyczne i na masaże, na pizze i nastrojowe kolacje, sprzęt turystyczny i sportowy, akcesoria komputerowe, samochodowe, konie na biegunach i zabawki, obrazy, zabawki, maskotki, torty gostyńskich cukierników na czele z tortem z latarnią morską, gadżety WOŚP i wiele innych prawdziwych darów serca od mieszkańców Ziemi Gostyńskiej.

Była też fantastyczna grochówka z kuchni polowej, przygotowana, jak co roku, przez Leśne Diabły z Brzedni. Były przejażdżki samochodami terenowymi Klubu RAPTOR 4*4 z Leszna oraz rekordowy Turniej Kręglarski. Była też rekordowa kąpiel morsów w Brzedni.

Wolontariuszy tradycyjnie wsparli gostyńscy ciastkarze i piekarze, którzy podarowali Orkiestrze ciastka, placki, chleb i torty. Kilka z nich zostało zlicytowanych, a jeden trafił - tak jak w latach poprzednich, co stało się już gostyńską tradycją - do personelu medycznego w gostyńskim szpitalu, jako podziękowanie i wyraz uznania dla tych, którzy codziennie, tuż obok nas, pracują, by ratować życie i zdrowie maluchów.

Także i inne firmy i instytucje oraz osoby prywatne przekazywały swoje wyroby lub dary na aukcję. Wielu przedsiębiorców i handlowców wspiera gostyńskie finały orkiestry już od lat i im oraz wszystkim ofiarodawcom należą się szczególne podziękowania!

Koncert WOŚP odbywał się również w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu. Można był obejrzeć m.in. obejrzeć występy dzieci, chóru z gostyńskiego LO, Dziecięco - Młodzieżową Orkiestrę Dętą i kabaret „Nic Śmiesznego”. Zagrała też fantastycznie Gola dzięki akcji Ochotniczej Straży Pożarnej, sprzedano tam np. lot balonem, czy telewizor 42-calowy. Był też koncert w Pogorzeli z udziałem dzieci i kapel muzycznych.

Były też wielkie finałowe grania w Borku, Pępowie i wielu innych miejscowościach, w których działali wolontariusze. Do akcji przyłączyły się licznie szkoły: Szkoła Podstawowa w Sikorzynie, Zespół Szkół w Brzeziu, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zimnowodzie, Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Daleszynie, Zespół Szkół w Borku Wlkp., Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Goli, Szkoła Podstawowa w Siemowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, Przedszkole nr 1 w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu oraz Gostyn24 Extra.

Akcję Wielkiej Orkiestry dyskretną opieką otoczyła Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska oraz Black Legion Gostyń.

A tysiące mieszkańców Ziemi Gostyńskiej wsparło Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy swoimi datkami. Dziękujemy w imieniu dzieciaków i ich rodziców oraz seniorów. Jesteście wspaniali!!!

Dziękujemy wszystkim za wielodniową pracę przy przygotowywaniu i przeprowadzeniu wielkoorkiestrowego grania. Zagraliście fantastycznie, przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z wolontariuszy, wydarzeń i zebranych pieniędzy, które uratują życie kolejnym dzieciakom oraz pomogą seniorom.

Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak
22 Final WOSP - podsumowanie 01
22 Final WOSP - podsumowanie 02
22 Final WOSP - podsumowanie 03
22 Final WOSP - podsumowanie 04
22 Final WOSP - podsumowanie 05
22 Final WOSP - podsumowanie 06
22 Final WOSP - podsumowanie 07
22 Final WOSP - podsumowanie 08
22 Final WOSP - podsumowanie 09
22 Final WOSP - podsumowanie 10
22 Final WOSP - podsumowanie 11
22 Final WOSP - podsumowanie 12
22 Final WOSP - podsumowanie 13
22 Final WOSP - podsumowanie 14
22 Final WOSP - podsumowanie 15
22 Final WOSP - podsumowanie 16
22 Final WOSP - podsumowanie 17
22 Final WOSP - podsumowanie 18
22 Final WOSP - podsumowanie 19
22 Final WOSP - podsumowanie 20
22 Final WOSP - podsumowanie 21
22 Final WOSP - podsumowanie 22
22 Final WOSP - podsumowanie 23
22 Final WOSP - podsumowanie 24
22 Final WOSP - podsumowanie 25
22 Final WOSP - podsumowanie 26