Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Plan gostyńskiego 22 Finału WOŚP

Trwają przygotowania do gostyńskiego 22 Finału WOŚP - zbieramy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Trwa zbiórka darów do sprzedaży (można je składać w sztabie WOŚP - w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu ul. Nowe Wrota 7 - codziennie do godz. 16.00 oraz w sobotę i w niedzielę - w czasie koncertów finałowych w GOK HUTNIK). Odbywają się też imprezy na rzecz dzieci w szkołach i w przedszkolach oraz w firmach.

Gostyński finał WOŚP rozpocznie się już w sobotę 11 stycznia o godz. 9:00 w GOK „HUTNIK” kolorowym Koncertem Przedszkolaków przygotowanym przez gostyńskie przedszkola. Już w jego trakcie będą sprzedawane gadżety WOŚP i dary Gostynian. Wystąpią: 9:00 - Przedszkole „Bajka”; 9:50 - Przedszkole „Stokrotka”; 10:45 - Przedszkole „Kubuś Puchatek”; 11:40 - Przedszkole nr 4; 12:40 - Przedszkole nr 7.

Będzie też sobotnia XII Kąpiel morsów dla WOŚP w Brzedni k. Dolska - zbiórka w Brzedni o godz. 11:0. TKKF „Tęcza” Gostyń - współorganizator kąpieli - zaprasza. Zgłoszenia - tel. 601-071-491 (W. Szwedek). Spróbujemy pobić ubiegłoroczny rekord kąpiących się!

Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska organizuje w sobotę Turniej Kręglarski WOŚP połączony ze sprzedażą darów - od 10:00 do 17:00 w Kręgielni przy ul. Strzeleckiej.

W niedzielę od rana na terenie całego powiatu wolontariusze WOŚP będą kwestować na rzecz WOŚP.

O godz. 10:00 rozpocznie się w GOK „Hutnik” wesoły Koncert Dzieci przygotowany przez szkoły podstawowe, w czasie którego będzie sprzedaż darów WOŚP. Wystąpią: 10:00 - SP nr 1; 11:00 - SP nr 5; 12:00 - SP nr 2.

Ok. 13:00 zostanie wręczony tort WOŚP dla personelu gostyńskiego szpitala.

A o godz. 16:00 rozpocznie się wielki Gostyński Finał WOŚP. Będą koncerty muzyczne zespołów: The Chatterbox, Dom Dziecka i Przyjaciele, De Facto oraz na finał (ok. godz. 19:15) zespół Retrospective. Będą też pokazy taneczne (EV-Dance) i sprzedaż darów. Przed „HUTNIKiem” Leśne Diabły będą częstowały gorącym żurem z kiełbasą z kuchni polowej. Będą też przejażdżki ciężkimi motorami Black Legion. Od rana będzie tez można pojeździć samochodami terenowymi Grupy Raptor 4*4. Całość zakończy ok. 20:30 „Światełko do nieba”.

W czasie imprez w „HUTNIKu” na rzecz WOŚP można będzie nabyć gadżety WOŚP (koszulki, plecaki, kubki, kalendarze, smycze, płyty, torby, plakaty itp.) oraz dary Gostynian, np. jedno jedyne złote serduszko WOŚP Gostyńskiego Finału (sprzedaż ok. godz. 18:30), pióro wieczne prezydenta RP, biżuterię, komórkowe aparaty telefoniczne, sprzęt AGD, obrazy, rzeźby, sprzęt RTV i sprzęt komputerowy, płyty, akcesoria sportowe, zabawki, obrazy, maskotki, akcesoria samochodowe, sprzęt turystyczny, torty , talony itp.

Do kupienia są też: wjazd na najwyższy punkt powiatu gostyńskiego - silos - razem z dyrektorem Cukrowni Jackiem Pietrowiakiem i jednym z organizatorów pierwszych finałów WOŚP w Gostyniu starostą Robertem Marcinkowskim, który dla zwycięzcy ufundował również aparat fotograficzny dla udokumentowania tego wjazdu oraz jest także tablica z nazwą gostyńskiego Skweru Wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedna, odsłonięta 21 września 2012 r. przez Jurka Owsiaka razem z gostyńskimi wolontariuszami - Marceliną i Wojtkiem, jako podziękowanie wolontariuszom, ale także wszystkim darczyńcom i ludziom zaangażowanym w organizację kolejnych finałów, za wsparcie i zaangażowanie, znajduje się na skwerze w centrum Gostynia. Druga - z autografem Jurka - została przeznaczona na sprzedaż.

Będą też koncerty w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu i w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pogorzeli. Będzie można m.in. obejrzeć występy dzieci, zespołów muzycznych, Dziecięco-Młodzieżową Orkiestrę Dętą i inne niespodzianki.

Będzie także finał w Goli przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną. Będą pokazy sprzętu ratowniczego, pokazy działań ratowniczych, sprzedaż darów oraz grill. Wystrzeli światełko do nieba.

Imprezy towarzyszące finałowi WOŚP 2014 organizują też Szkoła Podstawowa w Sikorzynie, Zespół Szkół w Brzeziu, Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zimnowodzie, Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Daleszynie, Zespół Szkół w Borku Wlkp., Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Goli, Szkoła Podstawowa w Siemowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu.
22 Final WOSP - plan 01
22 Final WOSP - plan 02