Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Nominacja do „Wyróżnienia Białej Wstążki”

Nominację do „Wyróżnienie Białej Wstążki” otrzymał przedstawiciel PCPR w Gostyniu.

Konkurs „Wyróżnienie Białej Wstążki” organizowany jest, jako cześć międzynarodowej Kampanii „Białej Wstążki” przeciwko przemocy ze względu na płeć. Kampanię Białej Wstążki w 1991 roku w Kanadzie zainicjowała grupa mężczyzn w drugą rocznicę masakry w Montrealu.

„Wyróżnienie Białej Wstążki” pokazuje wszystkim, że istnieją mężczyźni, którzy nie tylko nie stosują przemocy, ale także reagują na wszelkie przejawy przemocy wobec kobiet, wspierają krzywdzone kobiety i jednoznacznie opowiadają się po ich stronie. Jest to odznaczenie przyznawane za konkretne działania, mające na celu docenienie mężczyzn, którzy pomagają krzywdzonym kobietom oraz zachęcenie innych do działania.
Zgłoszenia kandydatów przesyłały pokrzywdzone kobiety i organizacje pozarządowe.

Gala Finałowa IV edycji Konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki” odbyła się w warszawskim Teatrze Kamienica. W gali wziął udział na zaproszenie kapituły konkursu Mirosław Sobkowiak, który uzyskał nominację do nagrody. Przyznano - jak co roku od czterech lat - 7 nagród. Konkurs organizowany jest przez Fundację Centrum Praw Kobiet i Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”.

Galę poprzedził panel dyskusyjny, w czasie którego zwrócono uwagę na często marginalizowaną, dramatyczną sytuację kobiet w starszym wieku, problemy młodych kobiet oraz bezpieczeństwo dzieci.
Nominacja do BW 01
Nominacja do BW 02