Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Owsiak pozdrawia Gostyń

Trwają przygotowania do kolejnej XXII Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przyłącz się i przekaż dary dla ratowania dzieciaków!
Podziel się czymś wyjątkowym, by ratować najmłodszych. Przekaż swój dar serca do Powiatowego Sztabu WOŚP w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (ul. Nowe Wrota 7, tel. 65-572-75-28 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 18.00) lub przynieś go na finałowe granie do GOK "HUTNIK" w sobotę (11.01.14) lub niedzielę (12.01.14). Otrzymasz specjalne podziękowanie i będziesz na liście darczyńców WOŚP
www.zsz-gostyn.com.pl/wosp/.
Podarowano już m.in. wieczne pióro Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z wygrawerowanym autografem, gostyńskie złote serduszko XXII finału WOŚP (jedyne na świecie), aparat fotograficzny, ciepłe kurtki turystyczne czy talony na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne.

Wizyta w Warszawie
Przedstawiciele sztabu Gostyńskiego Finału WOŚP odwiedzili siedzibę Fundacji WOŚP w Warszawie (23.12.2013), gdzie przygotowali identyfikatory dla wolontariuszy, zakupili gadżety WOŚP na finałowe granie i poinformowali o przygotowaniach do finału w powiecie gostyńskim. Przywieźli stamtąd puszki, serduszka i plakaty z autografami Owsiaka.
Spotkali się też z Jurkiem Owsiakiem. Powiat gostyński, mimo, że mały, jest dobrze znany Jurkowi i Fundacji WOŚP z dotychczasowych nieprzeciętnych dokonań i bardzo ciepło wspominany: - Macie sympatyczny skwerek Wolontariuszy WOŚP, taki azyl w środku miasta. Jurek zakończył spotkanie słowami - Pozdrówcie gorąco, choć zima ciepła, mieszkańców Ziemi Gostyńskiej. To fajnie, że gracie dla dzieciaków od samego początku. Cieszę się, że będziemy razem 12 stycznia 2014 r.

Szkolenie wolontariuszy
Sztab WOŚP zaprasza zarejestrowanych wolontariuszy na szkolenie, które odbędzie się w ostatni poniedziałek roku, tj. 30 grudnia o godz. 11:00 w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu, przy ul. Poznańskiej. Szkolenie odbędzie się z udziałem przedstawiciela policji z KPP w Gostyniu, który m.in. omówi podstawowe zasady bezpieczeństwa i zachowania się kwestujących. Szefowie powiatowego sztabu WOŚP przedstawią aktualny stan przygotowań do finału i rozdzielą kolejne zadania wolontariuszom, których w sztabie jest 135.

Zgłoś i zorganizuj imprezę
W siedzibie sztabu można jeszcze pobierać karty zgłoszenia imprez zamkniętych. Karty są również do pobrania na stronach internetowych gostyńskiego sztabu:
www.gostyn-pcpr.info/wosp/ i www.zsz-gostyn.com.pl/wosp/.

Cel orkiestry
Szefowie gostyńskiego sztabu podkreślają, że: „orkiestra gra, bo jest potrzebna. Bo potrzebne są pieniądze, gdyż to one decydują o życiu dzieci, a ciągle jeszcze brakuje sprzętu medycznego dla ratowania ich życia i zdrowia. Brakuje, więc gramy, nie wdając się w dyskusje, dlaczego państwo jako system nie działa sprawnie na tym polu. Gramy, bo może dzięki temu uda się uratować choćby o jedno dziecko więcej…”

Opracowała Marta - wolontariuszka WOŚP
Owsiak pozdrawia Gostyn 01
Owsiak pozdrawia Gostyn 02
Owsiak pozdrawia Gostyn 03
Owsiak pozdrawia Gostyn 04
Owsiak pozdrawia Gostyn 05