Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Artur dziękuje i wspiera Julkę

Jest już na sprzęt, potrzebne są jeszcze dodatki

Artur Czupryński, 25-letni student, mieszkaniec powiatu gostyńskiego, w ubiegłym roku, po długiej walce z nowotworem miał amputowaną nogę. Przekreśliło to jego plany życiowe. Szansą na normalne życie była proteza, której koszt wynosił 154 tysiące złotych. Ale jej zakup przekraczał możliwości Artura i jego rodziny. Pomogli ludzie dobrej woli, którzy włączyli się do akcji charytatywnej, zorganizowanej przez Stowarzyszenie „DZIECKO”.

Dziś Artur, w rok po zakończeniu akcji, dziękuje wszystkim i apeluje o wsparcie akcji „Głosem serca” dla 5 - letniej Julki, która wraz z rodzicami zmaga się z chorobą Werdniga-Hoffmanna. W ramach zbiórki udało się już zebrać 70 tysięcy złotych! Urządzenie Tobii I-15, dzięki któremu Julka zyska możliwość porozumiewania się ze światem, zostało już zamówione u producenta. Potrzebne są jeszcze pieniądze na zakup oprogramowania do tego sprzętu i wykonanie specjalnego wysięgnika oraz na rehabilitację Julki.

Sam Artur w rozmowie z przedstawicielami Stowarzyszenia „DZIECKO” i PCPR w Gostyniu wspomina, że gdy stracił nogę, czuł, że świat odwrócił się od niego. - Szansą była proteza, ale jej cena - 154 tysiące! - przerażała, wręcz paraliżowała! - mówi Artur - Były też dodatkowe dwa zagrożenia: zbliżał się koniec roku i producent protez przekazał informację, że od nowego roku ceny protez znacznie wzrosną. A na dodatek jedna z organizacji wspierających poinformowała, że jak nie uda się zebrać ponad 100 tysięcy złotych w określonym czasie, to ona wycofa swój obiecany wkład. - Zrobiło się bardzo nerwowo, jednak ludzie nie zawiedli i w styczniu 2013 r. Artur otrzymał protezę. Rozpoczęła się rehabilitacja, która trwa do dziś. - Musiałem nauczyć się chodzić od nowa. Ale dzięki ofiarności mieszkańców powiatu gostyńskiego udało się od razu zakupić protezę ze specjalnym stawem kolanowym. Jest to proteza elektroniczno-hydrauliczna, która ma różne programy aktywności, dopasowujące się do chodzenia, jazdy na rowerze czy pracy w trybie stacjonarnym.

Chcę powiedzieć ludziom - mówi Artur - że pomoc drugiemu człowiekowi ma głęboki sens. Nie tylko przynosi wsparcie materialne, ale przede wszystkim daje nadzieję i pokazuje, że nie jest się samotnym w nieszczęściu! To dzięki Wam wracam na studia, na IV rok prawa. I wiem już, że życia mi nie starczy, by się odwdzięczyć. A chcę to robić, pomagając innym.

Artur i jego rodzina wsparli finansowo akcję, przyłączając się do Stowarzyszenia „DZIECKO” i partnerów: Starostwa Powiatowego w Gostyniu, GOK „Hutnik”, PCPR w Gostyniu, regionalnych mediów, organizacji, instytucji, firm i osób prywatnych - prowadzących zbiórkę publiczną „Głosem serca” dla Julii. Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia „Dziecko”: 87 2030 0045 1110 0000 0270 9010 z dopiskiem „Głosem serca”.

Artur i organizatorzy akcji „Głosem serca” życzą Wszystkim Państwu, którzy wsparliście Artura i Julkę,
Dobrych Świąt i samych pięknych dni w Nowym Roku, bo jak nikt inny zasługujecie Państwo na to!
Artur dla Julki 01
Artur dla Julki 02