Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Sielsko-anielski, choć ze zbójami, Borek dla Julki

W niedzielne popołudnie i wieczór (15.12.2013) sala Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Borku Wlkp. wypełniła się po brzegi. Zabrakło miejsc siedzących, a przybyli stali nawet na holu. Stało się tak za sprawą Gwiazdkowego Spotkania „Sielsko-anielsko”, które corocznie organizowane jest na Ziemi Boreckiej. W tym roku przy okazji wspólnej zabawy zebrano też 1 654,22 zł w ramach akcji charytatywnej „Głosem serca” dla Julki.

Uczestnicy zabawy brawami powitali Burmistrza Borku Wlkp. Mariana Jańczaka i Wicestarostę Gostyńskiego Janusza Sikorę. Prowadząca imprezę dyrektor ośrodka Justyna Chojnacka powitała też wystawiających swoje prace świąteczne lokalnych artystów rękodzielniczych oraz przedstawiające wytwory osób niepełnosprawnych Dom Pomocy Społecznej w Zimnowodzie i Zakład Aktywności Zawodowej w Leonowie. Przedstawiciel organizatorów akcji „Głosem serca”: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” - zaapelował o wsparcie zbiórki na zakup specjalnego sprzętu dla 5-letniej Julki, cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni. W uruchomionej na czas spotkania kawiarence swoje przepyszne słodkie wypieki za „co łaska dla Julki” rozdawały przedstawicielki z dziesięciu Kół Gospodyń Wiejskich: Trzecianowa, Zalesia, Głoginina, Celestynowa, Leonowa -  Bolesławowa, Borku Wlkp., Siedmiorogowa I, Jeżewa, Dąbrówki i Bruczkowa.

A na scenie MGOKu zapanowały świąteczne klimaty. Wystawiały jasełka, śpiewały pastorałki i kolędy oraz tańczyły dzieci z Przedszkola Samorządowego „Pod dębem” w Karolewie, z Zespołu Szkół w Zimnowodzie oraz z Grup Tanecznych MGOK w Borku Wlkp. Za sprawą najmłodszych artystów zrobiło się bardzo radośnie i rodzinnie.

W drugiej części spotkania scenę opanowała brygada zbójnicka „Karpackie Zbóje”. Zawładnęła też widownią, porywając z niej co chwila dzieci i panie do wspólnej zabawy. Było wspólne góralskie śpiewanie i granie na ludowych instrumentach, tańce zbójnickie, egzaminy na zbójników, juhasów, baców. Było też wesołe góralskie bajanie. Ale największy aplauz zdobyły popisy multiinstrumentalisty Jacentego Ignatowicza, który np. na zwykłym liściu zagrał kolędę i walc Johanna Straussa, oraz tradycyjne polskie kolędy, zaśpiewane od serca przez górali i chór z widowni.

Imprezę zakończyło wspólne ubieranie choinki.

Organizatorzy akcji dla Julki serdecznie dziękują za zorganizowanie spotkania Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Urzędowi Miejskiemu w Borku Wlkp., Kołom Gospodyń Wiejskich Ziemi Boreckiej, wolontariuszom-kwestarzom: Wiktorowi, Bartkowi i Marzenie oraz wszystkim, którzy bawiąc się świątecznie, jednocześnie wsparli cel zbiórki „Głosem serca”.
Borek dla Julki 01
Borek dla Julki 02
Borek dla Julki 03
Borek dla Julki 04
Borek dla Julki 05
Borek dla Julki 06
Borek dla Julki 07
Borek dla Julki 08
Borek dla Julki 09
Borek dla Julki 10
Borek dla Julki 11
Borek dla Julki 12
Borek dla Julki 13