Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Międzypokoleniowo-mikołajkowo-rockowo

Niezwykle sympatyczny koncert miał miejsce w ramach imprezy „MIĘDZYPOKOLENIOWE MIKOŁAJKI”. W Gostyniu wystąpił (8.12.2013) zespół „Dzieci Jarocina”. I zagrał tak, że publiczności było ciągle mało. Zespół bisował dwukrotnie. Ten międzypokoleniowy zespół, wykonujący polską muzykę rockową, wystąpił w Gostyniu w nieco okrojonym składzie 41 muzyków, z których najmłodszy miał 7 lat, a najstarszy 79!

„Dzieci Jarocina” wykonały piosenki Voo Voo, Lecha Janerki, Kobranocki, Tiltu, Ayi RL, Maanamu, Piersi, Ady Rusowicz i Armii. Publiczność bardzo szybko dołączyła do zespołu i zaczęło się wspólne jarocińsko-gostyńskie rockowe śpiewanie.
Momentem kulminacyjnym było wspólne zaśpiewanie przeboju „Kocham Cię jak Irlandię” w poszerzonym składzie o Starostę Gostyńskiego, który doskonale rozpoczął utwór oraz prezesa stowarzyszenia Gostyński Uniwersytet III Wieku i dyrektora PCPR w Gostyniu.

W czasie koncertu sprzedano wieczne pióro Prezydenta RP za 400 zł oraz zebrano 347,92 zł do puszki. Całą kwotę 747,92 zł przekazano na konto akcji charytatywnej dla Julki. A nabywca prezydenckiego pióra od razu przeznaczył je na gostyński finał Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy.

Organizatorzy koncertu: Starosta Gostyński, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” serdecznie dziękują wolontariuszom Mikołajowi, Tomaszowi i Mateuszowi, którzy, przebrani za Mikołaje, grasowali na widowni, rozdając słodkie upominki wśród publiczności i pozując do zdjęć z dzieciakami. Dziękują też wolontariuszom z PCPR w Gostyniu: Violi, Natalii, Martynie i Gosi oraz wolontariuszom ze Stowarzyszenia „DZIECKO”: Marzenie, Wiktorowi i Kubie za aktywny udział w przygotowaniu imprezy „Międzypokoleniowe Mikołaje”.

Projekt „Dzieci Jarocina” jest dofinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2012-2013.
Miedzypokoleniowo-mikolajkowo-rockowo 01
Miedzypokoleniowo-mikolajkowo-rockowo 02
Miedzypokoleniowo-mikolajkowo-rockowo 03
Miedzypokoleniowo-mikolajkowo-rockowo 04
Miedzypokoleniowo-mikolajkowo-rockowo 05
Miedzypokoleniowo-mikolajkowo-rockowo 06
Miedzypokoleniowo-mikolajkowo-rockowo 07
Miedzypokoleniowo-mikolajkowo-rockowo 08
Miedzypokoleniowo-mikolajkowo-rockowo 09
Miedzypokoleniowo-mikolajkowo-rockowo 10
Miedzypokoleniowo-mikolajkowo-rockowo 11
Miedzypokoleniowo-mikolajkowo-rockowo 12
Miedzypokoleniowo-mikolajkowo-rockowo 13
Miedzypokoleniowo-mikolajkowo-rockowo 14
Miedzypokoleniowo-mikolajkowo-rockowo 15
Miedzypokoleniowo-mikolajkowo-rockowo 16