Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
I TY MOŻESZ POMÓC 5-LETNIEJ JULCE !

Trwa akcja pomocy! Zebraliśmy już 18 345,89 zł dla Julki!
To ciągle jeszcze za mało - przyłącz się!

Julia ma 5 lat. Mieszka z rodzicami w Gostyniu. Nie może poruszać się, gdyż od urodzenia zmaga się z genetyczną, nieuleczalną chorobą Werdniga-Hoffmanna (ostra odmiana rdzeniowego zaniku mięśni). Pomimo tego, że Julka nie będzie biegać i bawić się jak inne dzieci, jednego jej nie brakuje - radości życia i wielkiej ciekawości świata. Choroba unieruchomiła jej ciało, ale nie umysł. Wszystko rozumie, ale komunikować może się jedynie za pomocą ruchów gałek ocznych.

Urządzenie Tobii I-15 jest przystosowane do pracy z osobami mogącymi świadomie kierować swoim wzrokiem. Pozwala na komunikację bezpośrednią, syntezę mowy, sterowanie otoczeniem oraz uruchamianie za pomocą spojrzenia. Dzięki temu urządzeniu Julka ma szansę uzyskać niezależność chociażby w jednej kwestii życia, w komunikacji!
Koszt zakupu takiego urządzenia to około 70 tysięcy złotych. Ta kwota przewyższa możliwości finansowe rodziców Julki.

Dlatego Julka potrzebuje Naszej pomocy!!!

Toczy się wiele działań: odbył się już sponsorowany nocny bieg dla Julki, posadzono drzewko dla niej, ogłoszono konkursy na promocję akcji pomocy Julce dla młodych kreatywnych, dzieci w szkołach malują kolorowanki, trwa zbiórka sms-owa, przygotowywany jest konkurs wypieków, 17 listopada odbędzie się festyn dla Julki w GOK Hutnik z wieloma atrakcjami i sprzedażą darów, będą też jeździć cykliści i motocykliści, sprzedawane będą cegiełki w cenie 1 zł dołączonych do gazety Gostyń24 Extra, będzie konkurs recytatorski i spektakl teatralny, przyłącza się do akcji Gostyński Uniwersytet III Wieku i coraz więcej instytucji, stowarzyszeń i grup, powstał też film zachęcający do pomocy Julce:
http://www.youtube.com/watch?v=H9pXVF1tTWg

TWOJA POMOC JEST WAŻNA !

Stowarzyszenie „DZIECKO” wraz z partnerami: Starostwo Powiatowe w Gostyniu, GOK Hutnik, PCPR w Gostyniu oraz gostyńskie media organizują na terenie powiatu gostyńskiego zbiórkę publiczną „Głosem serca” dla Julii. Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia DZIECKO nr: 87 2030 0045 1110 0000 0270 9010 z dopiskiem „Głosem serca”. Dla Julki mamy już na koncie 13 345,89 zł i 5 000 zł z PCPR w Gostyniu.

PRZYŁĄCZ SIĘ I TY !
Zbiorka dla Julki 04
Glosem_serca_logo_wh_850x800