Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Konkurs „Moje ciasto dla Julii”
dla Kół Gospodyń Wiejskich na przygotowanie najlepszego ciasta

Cel:
Wsparcie zbiórki publicznej „Głosem serca” dla Julii organizowanej przez Stowarzyszenie „Dziecko” wraz z partnerami. Stowarzyszenie „Dziecko” wraz z partnerami (Starostwo Powiatowe w Gostyniu, GOK Hutnik, PCPR w Gostyniu oraz lokalne media) organizuje na terenie powiatu gostyńskiego zbiórkę publiczną „Głosem serca” dla Julii. Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia „Dziecko” (ul. Bojanowskiego 14a, 63-800 Gostyń):
87 2030 0045 1110 0000 0270 9010
z dopiskiem „Głosem serca".
Stowarzyszenie „Dziecko” uzyskało zgodę Starosty Gostyńskiego (nr OS.5311.4.2013 z dnia 16.10.2013 r.) na przeprowa-dzenie zbiórki publicznej od 20 października 2013 r. do 28 lutego 2014 r.

Julia ma 5 lat. Mieszka z rodzicami w Gostyniu. Julka nie może poruszać się, gdyż od urodzenia zmaga się z genetyczną, nieuleczalną chorobą Werdniga-Hoffmanna (ostra odmiana rdzeniowego zaniku mięśni). Pomimo tego, że Julka nie będzie biegać i bawić się jak inne dzieci, jednego jej nie brakuje - radości życia i wielkiej ciekawości świata. Choroba unieruchomiła jej ciało, ale nie umysł. Wszystko rozumie, ale komunikować może się jedynie za pomocą ruchów gałek ocznych.
Urządzenie Tobii I-15 jest przystosowane do pracy z osobami mogącymi świadomie kierować swoim wzrokiem. Pozwala na komunikację bezpośrednią, syntezę mowy, sterowanie otoczeniem oraz uruchamianie za pomocą spojrzenia. Julka testowała z powodzeniem to urządzenie umożliwiające komunikację i obsługę komputera za pomocą ruchu gałek ocznych. Ważna jest również możliwość porozumiewania się z Julką w celach diagnostycznych. Dzięki własnym, zachowanym umiejętnościom oraz urządzeniu Tobii I-15 Julka ma szansę uzyskać niezależność chociażby w jednej kwestii życia, w komunikacji!
Koszt zakupu takiego urządzenia to około 70 tysięcy złotych. Ta kwota przewyższa możliwości finansowe rodziców Julki.

W dniu 17 listopada br. odbywa się koncert „Głosem serca” dla Julii, połączony ze zbiórką środków na zakup urządzenia niezbędnego do komunikacji.
Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich, Sołectwa oraz inne grupy nieformalne do przygotowania ciasta, które weźmie udział w konkursie. Prace konkursowe należy dostarczyć i podać do degustacji gościom w dniu 17 listopada br. do Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, ul. Hutnika 4, w Gostyniu. na godzinę 16:00.
Ciasta zostaną zaprezentowane i przekazane na poczęstunek w trakcie imprezy dla uczestników koncertu „Głosem serca”. Koła mogą przekazać więcej ciast ze wskazaniem jednego do oceny konkursowej.

Ocena:
1. Podczas akcji zostanie rozdanych 200 kart do głosowania gościom. Ciasto, które zostanie wybrane przez głosujących największą liczbą głosów, otrzyma tytuł najsmaczniejszego ciasta akcji „Głosem serca”.
2. Wszystkie ciasta zostaną także sfotografowane, a zdjęcia umieszczone na stronie facebook Stowarzyszenia „Dziecko”:
https://www.facebook.com/StowarzyszenieDziecko
3. Ciasto, które otrzyma najwięcej „lajków”, uzyska tytuł najładniejszego Ciasta akcji „Głosem serca”.

Organizator: Stowarzyszenie „Dziecko”.

Szczegóły konkursu:
1. Zwycięzcy konkursu degustacyjnego otrzymają dyplomy z tytułem (1, 2 i 3 miejsce). Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy za udział oraz nagrody ufundowane przez sponsorów i organizatorów konkursu.
2. Zwycięzca konkursu fotograficznego otrzyma dyplom.
3. Na Wasze zgłoszenia (potwierdzenie chęci przygotowania ciasta) czekamy do 15.11.2013 r. Przesyłajcie je ze swoimi danymi (nazwą grupy), danymi kontaktowymi oraz nazwą ciasta (rodzajem) z dopiskiem „Moje ciasto dla Julii” na adres: stowarzyszeniedziecko@wp.pl lub wypełniając formularz w trybie online:
https://docs.google.com/forms/d/1tyd2VURoyVtgh6issjToGmXOSPq6i1hx_CAkhp6pjUg/viewform
4. Uwaga! Zdjęcia nie mogą być publikowane wcześniej w internecie. Dopuszczamy jednak akceptację zdjęć do konkursu, jeśli zostały one opublikowane na Waszym własnym blogu. W takim wypadku prosimy o taką informację i link do bloga.
Zbiorka dla Julki 04
Glosem_serca_logo_850x800