Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Kreatywny konkurs dla Julii

By pomóc 5-letniej Julii z Gostynia Stowarzyszenie „Dziecko” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu ogłaszają konkurs na najbardziej kreatywne wydarzenie promujące zbiórkę publiczną „Głosem serca” dla Julii!
Zwycięzcy zostaną zaproszeni na śniadanie do Starosty Gostyńskiego, zorganizowane przez Stowarzyszenie „Dziecko”, w czasie którego zostaną wręczone honorowe wyróżnienia dla najbardziej kreatywnych zespołów.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest podniesienie umiejętności dzieci i młodzieży w organizowaniu wydarzeń promocyjnych, sportowych i kulturalnych w swoim środowisku oraz pomoc w zebraniu środków w ramach zbiórki publicznej dla Julii „Głosem serca”.
Ważne! W tym konkursie dzieci i młodzież nie zbierają pieniędzy!!!

ZADANIE:
1.Uczniowie szkół podstawowych - działający w grupach minimum 5 osób, np. klasa, otrzymują od Stowarzyszenia „Dziecko” ksero 4 rysunków w formacie A6 na jednej kartce A4. Rysunek należy pokolorować, rozciąć i rozdać dorosłym np. na wydarzeniu w klasie, szkole, społeczności lokalnej jako ulotkę promocyjną zbiórki publicznej dla Julii „Głosem serca”.
Zdjęcia z kolorowania ulotek i z wydarzenia (lub wydarzeń), na którym będą rozdawane ulotki przez dzieci należy umieścić na facebook’u wychowawcy, nauczyciela, rodzica, brata, kolegi i zgłosić Stowarzyszeniu „Dziecko” subskrybując lub polubić stronę:
https://www.facebook.com/StowarzyszenieDziecko?notif_t=page_new_likes
Drugą możliwością jest wysłanie zdjęć z kolorowania ulotek i z wydarzenia, na którym będą rozdawanie ulotki przez dzieci, na adres stowarzyszenia (maksymalnie 5 zdjęć)
stowarzyszeniedziecko@wp.pl wraz z opisem wydarzenia, miejsca, daty oraz grupy kolorującej i organizującej wydarzenie.
2.Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych działają w grupach, co najmniej 3-osobowych (maks. 15 osób) (jeśli jest Was więcej stwórzcie dwa zespoły, rywalizacja jest dobra).
Waszym zadaniem będzie organizacja w klasie, szkole, wsi, mieście, na ulicy, deptaku, rynku, wydarzeniu sportowym, promocji zbiórki „Głosem serca” dla Julii (liczy się kreatywność - pomysłowość). Możecie również dołączyć do wydarzenia organizowanego przez inną grupę (za jej zgodą), np. stowarzyszenie, OSP, Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtysa itp., na którym będziecie promować zbiórkę dla Julii „Głosem serca”.
Stowarzyszenie zapewnia dla każdej grupy materiały (ulotki) z informacją o zbiórce dla Julii „Głosem serca” (ok. 100 szt.). Zdjęcia z przygotowania wydarzenia, realizacji i wspólnej zabawy należy umieścić, udostępnić na stronie facebook’owej - tablicy Stowarzyszenia „Dziecko”:
https://www.facebook.com/StowarzyszenieDziecko?notif_t=page_new_likes
Grupa zaprosi kolegów, przyjaciół, rodziców znajomych, poprosi o „zalajkowanie” waszego wydarzenia umieszczonego na tablicy facebook’owej Stowarzyszenia „Dziecko”.
3.Termin realizacji wydarzenia: od 1 listopada 2013 r. do 13 grudnia 2013 r. Zdjęcia należy zamieścić lub przesłać do dnia 15 grudnia 2013 r.
4.Wyróżnienia
Organizator zbiórki dla Julii „Głosem serca” powoła Komisję, która wyłoni najciekawsze (najbardziej kreatywne) wydarzenie w kategorii:
1.Szkół Podstawowych (2 zespoły),
2.Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych (2 zespoły).

Wszystkie zgłoszone grupy otrzymają podziękowania Stowarzyszenia „Dziecko”. Informacji o konkursie udzielają Andrzej Konieczny (tel. 509 209 718) i Mirosław Sobkowiak (601 071 487). Adres mailowy:
stowarzyszeniedziecko@wp.pl lub pcpr@gostyn.pl.

Przypominamy:
Julia ma 5 lat. Nie może poruszać się, gdyż od urodzenia zmaga się z genetyczną, nieuleczalną chorobą. Pomimo tego, że Julka nie będzie biegać i bawić się jak inne dzieci, jednego jej nie brakuje - radości życia i wielkiej ciekawości świata. Choroba unieruchomiła jej ciało, ale nie umysł. Wszystko rozumie, ale komunikować może się jedynie za pomocą ruchów gałek ocznych.
Potrzebne jest urządzenie umożliwiające obsługę komputera za pomocą ruchu gałek ocznych. Koszt zakupu takiego urządzenia to około 70 tysięcy złotych. Ta kwota przewyższa możliwości finansowe rodziców Julki.
Dlatego Julka potrzebuje naszej pomocy!!!

Stowarzyszenie „Dziecko” wraz z partnerami (Starostwo Powiatowe w Gostyniu, GOK Hutnik, PCPR w Gostyniu oraz lokalne media) organizuje na terenie powiatu gostyńskiego zbiórkę publiczną „Głosem serca” dla Julii. Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia „Dziecko” (ul. Bojanowskiego 14a, 63-800 Gostyń)
nr 87 2030 0045 1110 0000 0270 9010 z dopiskiem „Głosem serca”. Stowarzyszenie „Dziecko” uzyskało zgodę Starosty Gostyńskiego (nr OS.5311.4.2013 z dnia 16.10.2013) na przeprowadzenie zbiórki publicznej.
Zbiorka dla Julki 01
Zbiorka dla Julki 02
Zbiorka dla Julki 03