Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Uczą się samoobrony i zdrowego życia

Stowarzyszenie Polski Związek Niewidomych Koło w Gostyniu i wolontariusze (wolontariat pracowniczy) Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu realizują projekt „Żyjmy zdrowo na sportowo - słyszę, więc się bronię”. Uczestniczą w nim podopieczni Koła PZN oraz ich przewodnicy. Celem zaplanowanych działań - jak podkreśla prezes koła Janina Karpińska - jest uaktywnienie osób dotkniętych utratą wzroku oraz ich zintegrowanie, a także podniesienie samooceny. A opiekunom i przewodnikom pozwoli na lepsze zrozumienie oczekiwań i potrzeb osób niewidomych i niedowidzących.

Obok cyklicznych zajęć nordic walking, prowadzonych przez wuefistkę, zarząd koła zorganizował też już wyjazd do Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, w którym uczestniczyło 35 osób. Obecnie trwa trzymiesięczny kurs podstaw samoobrony. Osoby niedowidzące oraz opiekunowie i przewodnicy uczą się pod okiem gostyńskich instruktorów karate podstawowych zasad samoobrony, prostych, ale skutecznych chwytów i dźwigni obezwładniających napastnika. Uczestnicy kursu poznają też techniki oddechowe i relaksacyjne.

Kolejną aktywnością w ramach projektu będą warsztaty manualne arteterapii, w czasie których podopieczni koła PZN będą poznawać tajniki przygotowania ozdób z modeliny i masy solnej.

Projekt „Żyjmy zdrowo na sportowo - słyszę, więc się bronię” uzyskał dofinansowanie Powiatu Gostyńskiego. Wsparcia w jego realizacji udzielają też Klub Karate TKKF „Tęcza” Gostyń i wolontariusze Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu.
Samoobrona i PZN 01
Samoobrona i PZN 02
Samoobrona i PZN 03
Samoobrona i PZN 04
Samoobrona i PZN 05
Samoobrona i PZN 06
Samoobrona i PZN 07
Samoobrona i PZN 08
Samoobrona i PZN 09
Samoobrona i PZN 10
Samoobrona i PZN 11
Samoobrona i PZN 12