Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Stowarzyszenia powróciły znad morza

Podopieczni i opiekunowie Stowarzyszenia Dzieciom Specjalnej Troski „Kasia” oraz Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu spędzili bardzo aktywnie dwa tygodnie nad Bałtykiem na turnusie rehabilitacyjnym, zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. 58 uczestników turnusu kwaterowało w ośrodku wypoczynkowo-rehabilitacyjnym, położonym w lesie w Ustroniu Morskim.

Oprócz całego cyklu zabiegów rehabilitacyjnych uczestnicy wyjazdu uczestniczyli między innymi w wieloczęściowych warsztatach „Zespoły ćwiczeń psychoruchowych”. Zajęcia te obejmowały zajęcia edukacji leczniczej, poznanie metod i form usprawniania ruchowego, integrację emocjonalną, rozwój osobowości, komunikację interpersonalną, psychointegrację oraz aktywizowanie społeczne i życiowe, a także fizykoterapię i relaksację.

Bardzo cenne okazały się też warsztaty psychoterapii antystresowej i przeciwlękowej. Zajęcia te były oparte na wielopostaciowym podejściu, które łączy w terapii indywidualnej terapię słowem, obrazem, dźwiękiem, światłem. Dużo czasu poświęcono też na wypracowywanie własnych technik radzenia sobie ze stresem i lękiem. Dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników cieszyły się też warsztaty dogoterapii połączone z przyswojeniem praktycznej wiedzy o psach i ich wychowywaniu.

Oprócz systematycznych zajęć nie zabrakło także różnorodnych atrakcji realizowanych w ramach terapii społecznej. Jak wspomina Bożena Misiurek - jedna z uczestniczek - bawiliśmy się na wieczorach grillowych, a na długo zapadła nam w pamięci zabawa na plaży, czyli tradycyjne zaślubiny wszystkich uczestników z morzem. Impreza była bardzo udana, był król Posejdon i piękne nimfy w jego świcie. Wszyscy na wesoło pokonywali próby smaku i dźwięku, a następnie król dokonywał zaślubin z morzem. Było też dużo śmiechu i radości, kiedy uczestnicy ze śpiewem w kolorowym korowodzie szli do czekającego na plaży króla nimf.

Wielu uczestników brało udział w wieczorkach tanecznych organizowanych na terenie ośrodka. Ponadto wszyscy korzystali ze spacerów i promieni słonecznych nad morzem.
Pobyt umilił też uczestnikom pokaz tańca towarzyskiego. Pani Bożena dodaje - Pogoda sprzyjała, a udział w turnusie sprawił wiele radości naszym członkom Stowarzyszenia i był znakomitą okazją do wypoczynku, nawiązania nowych znajomości z uczestnikami tego samego turnusu ze Stowarzyszenia „Kasia”. Wspaniała opieka, zakwaterowanie i doskonałe wyżywienie to dodatkowe walory naszego pobytu. Mając w pamięci tak udany wyjazd, będziemy dokładać wszelkich starań mających umożliwienie nam takich atrakcji w przyszłym roku.

Nad prawidłowym przebiegiem zajęć i organizacją turnusu czuwała przedstawicielka PCPR w Gostyniu - organizatora wyjazdu, zrealizowanego w ramach projektu „Aktywni razem. Program aktywizacji zawodowej i społecznej w powiecie gostyńskim”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz ze środków powiatu gostyńskiego i PFRON.
Stowarzyszenia nad morzem 2013 01
Stowarzyszenia nad morzem 2013 02
Stowarzyszenia nad morzem 2013 03
Stowarzyszenia nad morzem 2013 04
Stowarzyszenia nad morzem 2013 05
Stowarzyszenia nad morzem 2013 06
Stowarzyszenia nad morzem 2013 07
Stowarzyszenia nad morzem 2013 08
Stowarzyszenia nad morzem 2013 09
Stowarzyszenia nad morzem 2013 10
Stowarzyszenia nad morzem 2013 11
Stowarzyszenia nad morzem 2013 12