Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Sprzętowa pomoc z Holandii

Wózki dla niepełnosprawnych i rolatory to kolejny dar z Holandii. Przywiózł je do Polski Martin de Bruijn. Szefuje on holenderskiej organizacji Kinderhuis Bodzewo, pomagającej Domowi Dziecka w Bodzewie. Tym razem Martin przywiózł dary dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach. Są to wózki inwalidzkie oraz rolatory, czyli sprzęt pomagający w poruszaniu się osobom niepełnosprawnym.

Martin, korzystając z okazji, odwiedził prócz podopiecznych Domu Dziecka w Bodzewie, także mieszkańców DPS w Chwałkowie. Ze szczególnym zainteresowaniem oglądał tam Ogród im. Jana Pawła II i minizoo utworzone i prowadzone przez mieszkańców domu w Chumiętkach.

Rolatory można też otrzymać w Punkcie Porad dla Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin Stowarzyszenia „Dziecko” (tel. 725 167 236, Gostyń, ul. Parkowa 1a - czynny w każdy wtorek od 16 do 17.30 ) - do momentu wyczerpania sprzętu.

Przyjacielowi Domu Dziecka w Bodzewie i PCPR w Gostyniu, Martinowi de Bruijn należą się serdeczne podziękowania. Przypomnieć warto, że Holender za swoją wieloletnią pomoc został w 2009 r. uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Powiatu Gostyńskiego”.
Pomoc z Holandii 01
Pomoc z Holandii 02