Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Integracyjny piknik Polskiego Związku Niewidomych

Członkowie gostyńskiego koła Polskiego Związku Niewidomych w Gostyniu, których znakiem rozpoznawczym są ułatwiające poruszanie się białe laski, oraz ich przewodnicy i opiekunowie uczestniczyli w sierpniowym pikniku. W Gajówce w Zbrudzewie bawiło się w pierwszych dniach sierpnia blisko 50 osób. Dobra pogoda, liczne atrakcje, konkursy i wyśmienite posiłki przygotowane przez organizatorów sprzyjały dobrej zabawie w czasie wyjazdu integracyjnego.

We wspólnym wyjeździe uczestniczyli też zaproszeni goście: Jerzy Kulak - Burmistrz Gostynia, Agnieszka Matysiak - wolontariuszka prowadząca z podopiecznymi koła PZN zajęcia nordic walking i Mirosław Sobkowiak z PCPR w Gostyniu. Gospodarze powitali przybyłych gości smacznym ciepłym chlebem wprost z pieca.

Wspólne zajęcia terapeutyczne przygotowane przez organizatorów dostarczyły radości i zintegrowały grupę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejazdy bryczką po pobliskim lasku i okolicznych łąkach. Piknikowicze spróbowali też swoich sił w jeździe trójkołowymi rowerami terenowymi. Dużym przeżyciem była przeprawa nad stawem przez kilkudziesięciometrowy most wiszący do mini zoo. Dużo radości zapewnił wszystkim kontakt ze zwierzętami. Przewodnicy i opiekunowie próbowali też swoich sił w konkursach strzeleckich i rzutach lotkami.

Drugą część pikniku wypełniły pląsy i tańce przy muzyce W przerwach między tańcami organizatorzy częstowali potrawami z grilla. Były kiełbaski, kaszanka oraz smacznie doprawione ziołami kawałki mięsa. Był też świeży chleb ze smalcem i ogórkami, owoce, domowe ciasto i napoje.
Dzień na zabawach w „Gajówce” minął tak wesoło i przyjemnie, że uczestnicy pikniku z żalem, ale za to pełni pozytywnych emocji, opuszczali Zbrudzewo, zgodnie podkreślając, że przedsięwzięcie okazało się bardzo udane.

Piknik integracyjny dla niewidomych i niedowidzących z terenu powiatu gostyńskiego został zorganizowany przez Zarząd gostyńskiego koła PZN, kierowany przez Janinę Karpińską. Projekt uzyskał dofinansowanie Gminy Gostyń. Organizacyjnego wsparcia udzieliło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.
Integracyjny piknik PZN 01
Integracyjny piknik PZN 02
Integracyjny piknik PZN 03
Integracyjny piknik PZN 04
Integracyjny piknik PZN 06
Integracyjny piknik PZN 07