Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Uczą się zaufania

Stowarzyszenie „Radość” od czerwca realizuje projekt pt. „Zaufaj mi - ja Tobie zaufam”. Celem tego projektu jest integracja mieszkańców Piasków i Michałowa wokół zjawiska niepełnosprawności, m.in. poprzez cykle warsztatów plastycznych i terapeutycznych, zorganizowanie festynu integracyjnego i odnowę altany letniej w ogrodzie terapeutycznym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach.

W ramach projektu zrealizowano już część działań. Trwają, cieszące się dużym zainteresowaniem, zajęcia terapeutyczne z dogoterapii. Mieszkańcy Michałowa aktywnie włączyli się do prac remontowo -malarskich w świetlicy wiejskiej, w której realizowane są zajęcia plastyczne i terapeutyczne dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Swymi działaniami Stowarzyszenie „Radość” zwraca uwagę na problem niepełnosprawności na terenach wiejskich i zaraża coraz więcej ludzi ideą niesienia pomocy niepełnosprawnym, mieszkającym na wsi poprzez organizowanie dla nich zajęć integracyjnych, edukacyjnych i ciekawie wypełniających czas wolny.

Projekt „Zaufaj mi - ja Tobie zaufam” jest realizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie „Dziecko”. Program uzyskał też dofinansowanie Powiatu Gostyńskiego, Gmin Borek Wlkp., Gostyń, Krobia, Pępowo, Piaski, Pogorzela, Poniec, Banku Gospodarki Żywnościowej - oddział Gostyń, Firmy ZUPTOR z Gostynia, Banku BZ WBK - oddział Gostyń i wsparcie PCPR w Gostyniu.
Radosc uczy zaufania 01
Radosc uczy zaufania 02
Radosc uczy zaufania 03
Radosc uczy zaufania 04