Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Rośnie zaangażowanie firm w pomoc potrzebującym

Czy biznes społecznie odpowiedzialny jest możliwy w rzeczywistości?
JEST.
Udowadnia to trwająca akcja #sercedlaMarty, czyli zbiórka środków na pokrycie terapii Car-T Cell - terapii ostatniej szansy dla Marty, która zmaga się od sześciu miesięcy z chłoniakiem złośliwym (paskudny nowotwór). Marta samotnie wychowuje 7-letniego synka i na dodatek straciła pracę. Jednak nie poddaje się!

Pomagają jej w zebraniu przerażająco wielkiej kwoty ponad półtora miliona złotych na pokrycie terapii różne społeczności: Komitet Społeczny dla Marty z siedzibą w Borku Wlkp.; superaktywna facebookowa grupa „Ratujemy życie Marty”, setki Darczyńców przekazujących swoje przedmioty na licytacje dla Marty, odbywające się w grupie „Ratujemy życie Marty” czy na portalu Gostyń24.pl; osoby wpłacające pieniądze na konta zbiórki w siepomaga.pl czy w Stowarzyszeniu „DZIECKO”.

Szczególnie ważne podkreślenia jest angażowanie się w #sercedlaMarty firm, instytucji i organizacji. Oprócz przekazywania swoich darów, wyrobów, usług na licytacje, robią one zbiórki wśród pracowników i klientów do skarbon stacjonarnych w swoich siedzibach. Są też takie, które przekazują swoje środki na konta zbiórkowe.

Pokazujemy je jako wzór godny naśladowania i zachętę dla tych firm, które jeszcze się wahają, czy i jak wesprzeć ratowanie życia Marty. Te firmy to m.in.: Netbox PL Sp. z o.o. z Czachorowa, Nadleśnictwo Piaski, Ardagh Glass S.A. Zakład w Gostyniu, SIEROSŁAWSKI GROUP (Mielec), Gospodarstwo rolne KAROLEW Sp. z o.o., Prywatny Gabinet Lekarski Wilczyńska Beata (Gostyń), Cukiernio-Piekarnia Monika Sikora (Gostyń), PHUP LEDER (Gostyń), Grzymisławska Czesława ZPHU (Borek Wlkp.), Gospodarstwo rolne Pajkert Adrian (Nowy Dwór), Sklep ZEL INS Pawlik Oskar (Borek Wlkp.), Gospodarstwo rolne Mirosław Sobkowiak, Płócinniczak Urszula Indywidualna Praktyka Pielęgniarki Środowiskowo-Rodzinnej (Piaski Wlkp.), Zakład Murarski Daniel Witczak (Bolesławów) oraz kilka firm pragnących zachować anonimowość.

Obok tak zaszczytnego grona warto też wspomnieć o grupach, organizacjach czy instytucjach nieprowadzących działalności gospodarczej, które też włączają się we wspieranie Marty, wpłacając środki na konto dla Marty Stowarzyszenia „DZIECKO”: Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp., Ochotnicza Straż Pożarna w  Siedmiorogowie Drugim, Orkiestra Mayera Gostyń, Koło Gospodyń Wiejskich  w Leonowie, Koło Gospodyń Wiejskich  w Strumianach, Koło Gospodyń Wiejskich  w Jeżewie, Koło Gospodyń Wiejskich  w Bruczkowie, Klub Karate TKKF „TĘCZA” w Gostyniu, Miejsko -Gminny Ośrodek Kultury w Borku Wlkp., Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.
Akcja #sercedlaMarty trwa dalej.
I Ty możesz podzielić się sercem!

Można wpłacać dowolne kwoty na specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO” w BNP Paribas Bank Polska S.A.:
87 2030 0045 1110 0000 0270 9010
z dopiskiem: Ratujemy życie Marty - darowizna.

Przypominamy, bo pytają o to firmy, że takie wpłaty jako darowizny można odliczyć od podatku (wystarczy potwierdzenie wpłaty). W razie potrzeby możemy zawrzeć stosowne umowy darowizny.

@StowarzyszenieDziecko
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl