Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Ciekawe kolonie na Polesiu

17 dzieci z rodzin wiejskich wymagających wsparcia z terenu powiatu gostyńskiego spędziło 12 dni na Polesiu nad jeziorami Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Pobyt dla uczestników (dzieci od 7 do 16 lat) był całkowicie nieodpłatny dzięki realizacji tego wypoczynku w ramach projektu Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych PRO EDUCATIO, realizowanego na terenie powiatu gostyńskiego przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pogorzeli. Projekt uzyskał dofinansowanie Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

W programie, oprócz gier sportowych i zabaw socjoterapeutycznych, zostały zaplanowane m.in. wycieczki turystyczno-krajoznawcze nad jeziora Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego: Piaseczno, Zagłębocze, Białka, Krasne, Gumienko, Czarne; a także 2 całodniowe wycieczki autokarowe do Kazimierza Dolnego - z rejsem statkiem po Wiśle i zwiedzaniem Starówki, zamku, baszty, Góry Trzech Krzyży, Korzeniowego Dołu oraz przejście ścieżką dydaktyczną przez wąwóz lessowy) oraz wycieczka do Kozłówki i zwiedzanie zespołu pałacowego - Muzeum Zamoyskich, galerii sztuki socrealizmu, powozowni oraz parku przypałacowego z pieczeniem kiełbasek. Charakteru dydaktycznego wycieczki dopełniła wizyta w Poleskim Parku Narodowym z pokonaniem ścieżki przyrodniczej „Perehod” wiodącej przez moczary i torfowiska.

Była też kąpiel z nauką i doskonaleniem pływania, pływanie „Bananem” i na motorówce oraz żaglówce.

Wiele wrażeń zapewniło zwiedzanie sztolni górniczej. Były też wycieczki rowerowe po Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim, połączone z opracowywaniem przewodnika rowerowego, którego twórcami byli uczestnicy kolonii oraz poznawaniem zasad i przepisów ruchu drogowego.
Ciekawe kolonie na Polesiu 01
Ciekawe kolonie na Polesiu 02