Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Rodzinny rajd rowerowy śladami krzyży

Stu rowerzystów z powiatów gostyńskiego, rawickiego i leszczyńskiego wzięło udział w rajdzie zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Krzyżanki”. Rowerowy rajd rodzinny „Śladami krzyży” liczył 30 km. Jego trasa wiodła po gminie Pępowo, miejscem startu i mety była wieś Krzyżanki. Rowerzyści odwiedzili 20 przydrożnych krzyży, których interesujące historie opowiadała bardzo ciekawie Mirosława Bigaj. Rajd zakończył się piknikiem przy świetlicy wiejskiej. Pomysłodawczyni rajdu i główna organizatorka Alina Patalas pogratulowała wszystkim udziału, wręczyła statuetki dla najmłodszego (Julia Ciesielska) i dla najstarszego uczestnika rajdu (Stefan Małecki). Podziękowała też współorganizatorom i darczyńcom oraz zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy z oprawą muzyczną i poczęstunku z kuchni polowej.
Celem rajdu była promocja gminy Pępowo i powiatu gostyńskiego poprzez poznawanie walorów przyrodniczych oraz szerzenie wiedzy o dziedzictwie kulturowym. Rajd promuje nową trasę rowerową i aktywny wypoczynek. - Do zorganizowania rajdu zainspirowała mnie książka ks. kanonika Henryka Szwarca pt. „Krzyżu Chrystusa ….” - przyznała Alina Patalas, prezes Stowarzyszenia „Krzyżanki”.
Rajd został zrealizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie „Dziecko”. Rajd uzyskał też dofinansowanie Powiatu Gostyńskiego.
Wsparcia udzielili również: Parafia św. Jadwigi w Pępowie, Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, Grupa Łagrom, Firma ZUPTOR, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu Oddział w Pępowie, Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska w Pępowie, Firma Agi z Krzekotowic, Gościniec Pępowo, Zakład Instalacyjny, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Piekarnia-Cukiernia Grzegorza Jesiaka z Krobi, Zakład Mięsny Kaczmarek z Pępowa, Katarzyna Waleńska, Mirosława Bigaj, Kina Szymankiewicz, ks. Jarosław Trojan, strażacy z OSP Pępowo i OSP Gostyń.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie - podkreślała Alina Patalas.
Rajd rowerowy 01
Rajd rowerowy 02
Rajd rowerowy 03
Rajd rowerowy 04
Rajd rowerowy 05
Rajd rowerowy 06