Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Gostyniacy na rubinowych godach

Rubinowe gody to czterdziesta rocznica ślubu. To okazja do świetnej zabawy i erotycznych podtekstów. Skorzystało z tego Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu, skupiające osoby z całego powiatu gostyńskiego, które zorganizowało dla swoich członków i podopiecznych rekreacyjny wyjazd do Teatru Komedia we Wrocławiu.
Uczestnicy wyjazdu obejrzeli spektakl „Rubinowe gody” autorstwa Krzysztofa Kędziory w reżyserii Wojciecha Dąbrowskiego. To przezabawna komedia sytuacyjna.

Sztuka opowiada o czterdziestej rocznicy ślubu pewnego małżeństwa z prowincji. To staje się okazją do udziału w intrydze na szczytach władz. Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, by czterdziestą rocznicę ślubu uczcić inaczej, niż wszystkie poprzednie. I z pewnością wspólny weekend dałoby się jakoś przecierpieć, gdyby nie tajemniczy gość spod łóżka, oraz portier, który zależność pomiędzy państwem i gościem spod łóżka definiuje jako erotyczny trójkąt, będący odskocznią od szarej, małżeńskiej codzienności. Szykuje się polityczny skandal na szczytach władzy. „Rubinowe gody” to opowieść o tym, jak jeden wieczór może zmienić nasze życie poprzez splot zupełnie niespodziewanych zdarzeń, ale również mądra lekcja: że na miłość i namiętność nigdy nie jest za późno.

Bożena Misiurek ze Stowarzyszenia SM podkreśla: - „Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu nie tylko pomaga chorym na SM, ale też pamięta, że człowiek chory też ma prawo do wypoczynku, relaksu i radości. Dlatego zrealizowaliśmy pomysł na ten wyjazd.”

PCPR w Gostyniu przypomina, że SM to choroba, która dotyka blisko 60 tysięcy osób w Polsce. Mijamy ich codziennie na zakupach, w pracy, na ulicy. Objawów SM: bólu, zmęczenia, podwójnego widzenia, problemów urologicznych i emocjonalnych możemy nie zauważać, ale jest to groźna, choć niewidoczna choroba. Stwardnienie rozsiane jest przewlekłą chorobą układu nerwowego. W SM nie istnieje żaden schemat przebiegu choroby. U każdej osoby ze stwardnieniem rozsianym obserwuje się inny zespół objawów, który zmienia się w czasie, pod kątem natężenia i długości występowania. Stwardnienie rozsiane jest chorobą autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy gospodarza zwalcza komórki własnego organizmu.

To już kolejny wyjazd zorganizowany przez Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu. Wsparcia finansowego w zorganizowaniu wyjazdu udzieliła Gmina Gostyń. Stowarzyszenie wniosło też swój wkład finansowy. Wsparcia udzieliło też Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.
Gostyniacy na rubinowych godach 2020 01
Gostyniacy na rubinowych godach 2020 02
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl