Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
XXI Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Bez Barier” - Święta Góra 2020

Dorota Zawadzka z Kotlina i Klaudia Dorsz z Małachowa oraz Grzegorz Kuźdowicz z Kościana zostali zwycięzcami XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier” - Święta Góra 2020, odbywającego się pod patronatem Starosty Gostyńskiego.

Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w kraju tegoroczny XXI Ogólnopolski Festiwal „Bez Barier - Święta Góra 2020” odbył się w formie nadsyłania prac i wykonań artystycznych, bez konkursów przeprowadzanych na żywo oraz koncertu laureatów. Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników oraz chęć kontynuacji wieloletniej tradycji festiwalu organizatorzy przeprowadzili festiwal w zmienionej formie konkursu.

W tegorocznej edycji festiwalu odbyły się dwa konkursy dla osób z niepełnosprawnością: „Muzyka Bez Barier” - konkurs piosenki oraz „Sztuka Bez barier” - konkurs plastyczny prac nadesłanych, w którym oceniano prace w dwóch kategoriach: dorosłych i dzieci. Wystartowało w nich 61 artystów z całego kraju.

Nadesłane prace i nagrania muzyczne stały na bardzo wysokim poziomie, co podkreślali jurorzy obu konkursów. Wybór nagrodzonych prac i prezentacji muzycznych poprzedziły długie dyskusje i analiza nadesłanych prac oraz prezentacji wokalnych. Przedstawiciele jury wyjaśniali: - „Cieszy nas wysoki poziom wykonań artystycznych oraz różnorodność stosowanych przez niepełnosprawnych artystów technik. Musimy jednak przyznać, że właśnie z tego powodu wybory były trudne”.

W jury festiwalu pracowali społecznie: w konkursie muzycznym - Marcin Nowak - przewodniczący oraz Violetta Kolendowicz i Monika Nowak, w jury plastycznym - Agnieszka Grzegorzewska - przewodnicząca oraz Violetta Pawlak i Mirosław Sobkowiak.
Organizatorzy XXI Ogólnopolskiego Festiwalu „Bez Barier” serdecznie dziękują wszystkim, którzy pracowali przy organizacji festiwalu oraz artystom i ich opiekunom za tak liczny udział. Natalia Hajnsz - koordynator festiwalu podkreśla: - „Jestem pełna podziwu dla nadesłanych prezentacji muzycznych i prac plastycznych. One po prostu zachwycają! A ich twórcy udowadniają po raz kolejny, że sztuka nie zna żadnych barier ani granic”.

W konkursach festiwalowych wystartowali artyści ze środowiska oraz podopieczni organizacji i instytucji: Stowarzyszenia „Kreatywni” w Piaskach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Krotoszynie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerminie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wolsztynie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolewie, Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, Środowiskowego Domu Samopomocy we Włoszakowicach, Dziennego Domu „Senior +” w Gostyniu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu, Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach, Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie.

Podsumowaniem tegorocznego XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier - 2020” jest wystawa prac konkursowych zorganizowana w siedzibie PCPR w Gostyniu. Zostanie również wydany album z pracami uczestników.

XXI edycję Festiwalu „Bez Barier” zorganizowały: Stowarzyszenie „DZIECKO”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piaskach i Kongregacja Oratorium Księży Filipinów na Świętej Górze. Festiwal zrealizowano ze środków Stowarzyszenia „DZIECKO”, przy wsparciu finansowym ze strony Powiatu Gostyńskiego oraz ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nagrody rzeczowe i dyplomy dla zwycięzców i wyróżnionych zostaną wysłane do artystów wraz pamiątkowym albumem, dokumentującym XXI Festiwal „Bez barier”.
Organizację festiwalu wsparły: Drukarnia „REAL” z Gostynia i JBMedia Piotr Jankowiak z Gostynia.

Wyniki:

XXI Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Muzyka bez barier”
- 10 wykonawców (w tym zespołowych) - łącznie 15 uczestników

Miejsca:
1. Dorota Zawadzka (Kotlin).
2. Dominik Winny, Wiktoria Mocek, Agnieszka Wojtkowiak i Marzena Kokocińska (Kościan).
3. Zbigniew Skodzinka (Jarogniewice).

2 wyróżnienia (ex aequo):
- Jacek Borszczowski (Krotoszyn),
- Bronisława Kosmalska (Gostyń).

XXI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Sztuka bez barier”
a) Kategoria „Prace plastyczne dorosłych” - 32 artystów
1. Grzegorz Kuźdowicz (Kościan).
2. Aldona Jacoszek (Czermin).
3. Malwina Stróżyk (Skoraszewice).

4 wyróżnienia (ex aequo):
- Paweł Nowicki (Bułaków),
- Beata Jarczyńska (Kąkolewo),
- Albert Gruchociak (Gostyń),
- Agnieszka Wojtkowiak (Kościan).

b) Kategoria „Prace plastyczne dzieci i młodzieży” - 14 uczestników
1. Klaudia Dorsz (Małachowo).
2. Norbert Krzyżaniak (Cielmice).
3. Damian Sowiński (Brzezie).

2 wyróżnienia (ex aequo):
- Mateusz Dubisz (Skokówko),
- Mikołaj Pawlak (Gostyń).
XXI Ogolnopolski Festiwal Artystyczny 2020 01
XXI Ogolnopolski Festiwal Artystyczny 2020 02
XXI Ogolnopolski Festiwal Artystyczny 2020 03
XXI Ogolnopolski Festiwal Artystyczny 2020 04
XXI Ogolnopolski Festiwal Artystyczny 2020 05
XXI Ogolnopolski Festiwal Artystyczny 2020 06
XXI Ogolnopolski Festiwal Artystyczny 2020 07
XXI Ogolnopolski Festiwal Artystyczny 2020 08
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl