Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Powitanie lata i Rajd Smerfów pod znakiem trzynastki

Blisko sześćset osób bawiło się wspólnie w niedzielę 23 czerwca w wesoło i kolorowo przystrojonym na tę okazję parku przy Domu Dziecka w Bodzewie. Już po raz trzynasty odbył się tam festyn rodzinny „Powitanie lata”, zorganizowany w tym również w ramach akcji „Czerwiec Aktywności Lokalnej”.
Ale trzynastka pojawiła się jeszcze kilka razy w czasie tego festynu. Jeszcze przed jego rozpoczęciem się reaktywowany po trzynastu latach samochodowy rodzinny „Rajd Smerfów 2013”. I, jak, doliczyli się organizatorzy, była to jego trzynasta edycja. Szczególnego wymiaru dodaje fakt, że reaktywowali rajd ci, którzy uczestniczyli przed laty w jego wcześniejszych edycjach jako dzieci.
Załogi rodzinne wystartował spod Góry Zamkowej w Gostyniu, mimo ulewy, komandor rajdu Przemysław Burzyński. Na początku oceniono udekorowanie i właściwe przygotowanie techniczne pojazdów, w tym posiadanie fotelików dla dzieci. Deszcz nie przeszkodził w sprawnym rozegraniu konkurencji sprawnościowych na torze kartingowym, gdzie załogi musiały popisać się umiejętnościami prowadzenia pojazdów. Jednym z testów było sprawdzenie umiejętności kierowania zabawką. Taczką dziecięcą obładowaną piłkami należało wykonać slalom. Później załogi wyruszały w trasę po Ziemi Gostyńskiej, by przy pomocy nieoznakowanego planu dotrzeć do wskazanych punktów kontrolnych i tam wykonać trudne, czasami podchwytliwie przygotowane zadania, a następnie dotrzeć do parku przy Domu Dziecka w Bodzewie na festyn rodzinny.
Wzięły w nim udział rodziny zastępcze z powiatu gostyńskiego, rodziny z dziećmi z powiatu gostyńskiego i powiatów sąsiednich. Przybyli też kandydaci na rodziców zastępczych, a także rodziny zaprzyjaźnione. Wszyscy bawili się razem z wychowankami domu dziecka oraz zaproszonymi na tę imprezę rodzicami dzieci, które się wychowują w rodzinach zastępczych lub w bodzewskiej placówce. Wraz z nim w zabawach festynowych wzięły udział załogi rodzinnego Rajdu Smerfów.
Przybyłych, w imieniu organizatorów, powitali dyrektorzy Domu Dziecka w Bodzewie i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. A oficjalnego otwarcia festynu dokonał Starosta Gostyński Robert Marcinkowski w towarzystwie Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztofa Deutscha i członka Zarzadu Powiatu Kazimierza Musielaka. Starosta życzył przybyłym ciepłego słonecznego lata oraz satysfakcji z wychowywania najmłodszych.
Organizatorzy: Dom Dziecka w Bodzewie, Dom Dziecka w Gostyniu, Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bodzewie, Forum Demokratyczne, Automobilklub Leszczyński, Stowarzyszenie „DZIECKO” i prowadzone przez nie Centrum Informacyjno-Doradcze oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, przygotowali dla uczestników festynu i załóg rajdowych szereg atrakcji. Integracyjną część festynu wypełniły konkurencje o charakterze rodzinnym, w których wystartowało blisko 450 uczestników w wieku od miesiąca (ten zawodnik startował w wózku przy pomocy mamy i taty) do 80 lat. Atmosfera radości i wzajemnej życzliwości towarzyszyła uczestnikom przez cały dzień.
Bawiące się rodziny: dzieci, młodzież i dorośli, próbowali swoich sił w wielu przygotowanych przez organizatorów konkurencjach, np. w rzutach do celu, w naśladowaniu tarzana, czyli poruszaniu się przy pomocy wiszącej liany, w pokonywaniu przemyślnych torów przeszkód, w przechodzeniu pod nisko zawieszoną poprzeczką, w przeprawie przez „podziemny” tunel czy w slalomach piłkarskim lub z toczeniem opon.
Organizatorzy przygotowali też dla uczestników festynu też wiele niespodzianek. Festynowi towarzyszyły pokazy taneczne, ze sztandarową zumbą na czele, w wykonaniu wychowanków domu dziecka przygotowanych przez instruktorkę ze szkoły tańca „DESPERADO” z Gostynia. Był też minikoncert hitów rockowych i popowych zespołu wychowanków prowadzonego przez gitarzystę Mariusza Tomczaka. Występy nagrodzono gromkimi brawami.
Szczególnym momentem festynu było ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów i nagród zwycięzcom oraz upominków pozostałym startującym załogom rodzinnego „Rajdu Smerfów 2013”. Zwyciężyła załoga Gałatów, drugie miejsce zajęła załoga Jakubiaków, a trzecie załoga państwa Lisów.
Poruszenie wśród uczestników festynu wywołał przyjazd głośnych i ciężkich motocykli z Black Legion Gostyń. Pojazdy wzbudziły wielkie zainteresowanie małych i dużych uczestników festynu, którzy fotografowali się na tych wielkich i błyszczących maszynach, a przejażdżki tymi ciężkimi pojazdami były świetną atrakcją nie tylko dla najmłodszych. Była też ośmiometrowa ściana wspinaczkowa, na której dzieci i dorośli mogli się bezpiecznie wyszaleć. Bardzo rozgrzewało wszystkich ujeżdżanie dzikiego byka, w którym każdy mógł spróbować swoich sił. Dla odważnych przygotowano zorbing, czyli podróżowanie wewnątrz olbrzymiej dmuchanej kuli, był też speed reflex. Oblegane były też zamek dmuchany i trampoliny oraz stanowisko strzeleckie, w którym można był sprawdzić celność, strzelając z karabinka pneumatycznego. Było też stoisko, przy którym można było zrobić sobie wesoły lub przerażający makijaż. Kolejki ustawiały się też do przejażdżek wozem rodem z dzikiego zachodu.
Przez cały czas trwania zabawy uczestnicy festynu częstowali się przygotowanymi przez organizatorów kiełbaskami z grilla, przepysznym bigosem przygotowanym przez panie kucharki z domu dziecka oraz herbatą i kawą i przepysznym plackiem.
Spotkanie było też okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy rodzinami zastępczymi oraz kandydatami na rodziców zastępczych i pracownikami PCPR oraz wychowawcami Domów Dziecka. Wesoła zabawa trwała od rana aż do późnych godzin popołudniowych.
Dyrektor PCPR w Gostyniu podziękował rodzicom zastępczym oraz pracownikom Domu Dziecka za codzienny poświęcenie i trud wychowywania dzieci wymagających wsparcia. Podziękował też wszystkim organizatorom za świetnie zorganizowaną imprezę, która przyniosła wiele radości i wrażeń nie tylko dzieciom, ale ich rodzicom i opiekunom. W czasie trwania festynu wśród uczestników gier i zabaw festynowych rozlosowano zestawy upominków. Wszyscy uczestnicy festynu zostali obdarowani „niespodziewankami”. Wśród nich były sprzęt AGD, sprzęt turystyczny i sportowy, artykuły i przybory szkolne, zabawki i pluszaki - przytulanki, kosmetyki, słodycze i inne wesołe prezenty.
Radość całych rodzin wywołana wspólną zabawą, a zwłaszcza radość dzieci to najlepsze podziękowanie dla wszystkich, którzy zorganizowali lub wsparli tę udaną imprezę rodzinną.
Specjalne podziękowania za przeprowadzenie festynu oraz rajdu i przygotowanie „niespodziewanek” należą się pracownikom i wychowankom Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu oraz Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bodzewie, a także wspierającej ich kadrze PCPR w Gostyniu i wolontariuszom Forum Demokratycznego, Automobilklubu Leszczyńskiego i Stowarzyszenia „Dziecko”.
Podziękowania za wsparcie należą się firmie WIX-FILTRON, „GW Bogusławski”, Black Legion Gostyń, Martinowi de Bruijn z Dordrecht, Krzysztofowi Mąkowskiemu ze Śremu, kawiarni „Kameralna” w Gostyniu, Piekarni Aleksandra Dolczewskiego, Zakładowi Zielarskiemu „KAWON”, Franciszkowi Żakowi, Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Urzędowi Miejskiemu w Gostyniu, Starostwu Powiatowemu w Gostyniu, Warsztatom Terapii Zajęciowej w Piaskach oraz wszystkim, którzy wsparli organizację festynu i rajdu.
Rajd Smerfow 01
Rajd Smerfow 02
Rajd Smerfow 03
Rajd Smerfow 04
Rajd Smerfow 05
Rajd Smerfow 06
Rajd Smerfow 07
Rajd Smerfow 08
Rajd Smerfow 09
Rajd Smerfow 10
Rajd Smerfow 11
Rajd Smerfow 12
Rajd Smerfow 13
Rajd Smerfow 14
Rajd Smerfow 15
Rajd Smerfow 16
Rajd Smerfow 17
Rajd Smerfow 18
Rajd Smerfow 19
Rajd Smerfow 20
Rajd Smerfow 21
Rajd Smerfow 22
Rajd Smerfow 23
Rajd Smerfow 24
Rajd Smerfow 25
Rajd Smerfow 26
Rajd Smerfow 27
Rajd Smerfow 28
Rajd Smerfow 29
Rajd Smerfow 30
Rajd Smerfow 31
Rajd Smerfow 32
Rajd Smerfow 33
Rajd Smerfow 34