Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Rzucali pod okiem prokuratora

Na działce terapeutycznej WTZ w Piaskach odbył się I Powiatowy Turniej w bule, któremu towarzyszył festyn integracyjny dla uczestników, uczniów, wychowanków i pensjonariuszy z instytucji pomocy społecznej z terenu powiatu gostyńskiego. Działanie zostało zrealizowane jako jeden z etapów projektu „Zagraj w dwie kule - kręgle i bule”, który otrzymał dofinansowanie z Powiatu Gostyńskiego w ramach zadania Integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem. Realizatorami projektu są Stowarzyszenie Most oraz Stowarzyszenie Kreatywni z Piasków.

Przybyłych gości oraz uczestników turnieju i festynu, w imieniu organizatorów powitali Andrzej Konieczny i Gerard Misiaczyk. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. Robert Marcinkowski, Starosta Gostyński, który dokonał oficjalnego otwarcia zawodów, Irena Różalska, Przewodnicząca Rady Gminy w Piaskach, Wiesław Glapka, Zastępca Wójta Piasków, Violetta Kolendowicz, Kierownik Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PCPR w Gostyniu, ksiądz kanonik Józef Dorociak, proboszcz parafii p.w. Niepokalanego Serca Maryi w Piaskach oraz Grzegorz Czółno, Dyrektor DPS w Rogowie.

Dużą niespodzianką było przybycie na turniej specjalnych gości: Rocha Waszaka, Prokuratora Rejonowego w Gostyniu oraz Romualda Ratajczaka, Prezesa Klubu Petanque Leszczynko. Panowie okazali się fanami gry w bule i nie tylko w niezwykle interesujący i humorystyczny sposób zaprezentowali historię i zasady gry w bule, ale również przekazali na ręce organizatorów 3 zestawy do gry w ten piękny sport.

Projekt „Zagraj w dwie kule - kręgle i bule”, poza organizacją imprezy integracyjnej, połączonej z turniejem, obejmuje naukę gry w kręgle i bule, promocję sportu, zdrowej rywalizacji i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu
- informuje koordynator projektu Agata Zawodna ze Stowarzyszenia Kreatywni. - Do listopada zaplanowane zostały również wyjazdy na kręgielnię, gdzie osoby z niepełnosprawnością nauczą się grać w kręgle, wzmocnią koordynację wzrokowo-ruchową i w końcowej fazie wraz ze swoimi rodzicami rozegrają turniej. W ten sposób, w miłej i przyjaznej atmosferze chcemy zachęcić ich do kontynuowania nowych form spędzania czasu wolnego jakimi są właśnie kręgle i bule.

Zwycięzcami I Powiatowego Turnieju w Bule zostali uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, drugie miejsce zajęli gospodarze - uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach.

Dobra atmosfera zawodów i świetna pogoda spowodowały, że ponad setka uczestników turnieju bawiła się znakomicie, uczestnicząc również w wielu konkursach i zabawach. Poza ciastem i kiełbasą z ogniska, wielkim zainteresowaniem cieszyły się truskawki, ufundowane przez sołtysa Piasków, pana Stanisława Glapkę.

Warto dodać, że wszystkie drużyny, biorące udział w Turnieju otrzymały atrakcyjne nagrody i upominki ufundowane przez Powiat Gostyński oraz przekazane przez sponsorów imprezy, którymi byli: Hodowla Roślin Smolice oraz piaskowscy przedsiębiorcy: p. Zgoła, p. Grześkowiak, p. Naskręt, p. Niedziela, p. Jankowiak oraz osoby prywatne.
I Powiatowy Turniej w bule 01
I Powiatowy Turniej w bule 02
I Powiatowy Turniej w bule 03
I Powiatowy Turniej w bule 04
I Powiatowy Turniej w bule 05
I Powiatowy Turniej w bule 06