Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
WOŚP dziękuje i pomaga dalej!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ostatecznie podsumowała 28. finał. Kwota, która wpłynęła na konto fundacji, to 186 133 610, 66 zł.
Uruchomiła też Fundusz Interwencyjny do walki z epidemią koronawirusa i codziennie zakupuje kolejne sprzęty.
Powiatowy Sztab WOŚP - PCPR w Gostyniu pomaga potrzebującym w zakupach.
PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO” uruchomiły też telefony wsparcia w kryzysie.

28. FINAŁ WOŚP podsumował Jurek Owsiak - „Kupimy sprzęt najwyższej jakości, który zmieni poziom sal operacyjnych i zabiegowych. Przeznaczymy na to część pieniędzy, bo realizujemy także non stop całoroczne ogólnopolskie programy medyczne. Ta suma to niecałe 10% z 2 miliardów przeznaczonych dodatkowo na telewizję państwową. Jak dużo moglibyśmy zdziałać w ochronie zdrowia Polaków, gdybyśmy dysponowali taką sumą pieniędzy! Bardzo dziękuję wszystkim Polakom!” - podsumował.

To nasz wspólny sukces. Powiatowy Sztab WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przypomina, że w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagraliśmy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Najogólniej mówiąc, Fundacja zbierała środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Orkiestra skupiła się przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

W ciągu 28 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1 miliard 314 mln zł! Mieszkańcy Powiatu Gostyńskiego też mają swój znaczący wkład w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, gdyż ofiarowali ponad już 3 miliony 53 tysiące zł!

Powiatowy Sztab WOŚP przy PCPR w Gostyniu przypomina też, że podczas tegorocznego 28. Finału WOŚP zebraliśmy w Powiecie Gostyńskim 442 655,05 zł. To wspólny rekordowy wynik mieszkańców i wspaniałych wolontariuszy gmin Borek Wlkp., Pępowo, Krobia, Piaski, Pogorzela, Poniec oraz Gostyń.

Fundusz Interwencyjny do walki z koronawirusem

Fundacja WOŚP uruchomiła Fundusz Interwencyjny do walki z koronawirusem. Od 1 kwietnia można na niego wpłacać indywidualnie. Zebrano do tej pory 6,5 mln zł. I już zakupiono m.in. 37 respiratorów uniwersalnych do szpitali walczących z epidemią koronawirusa, 150 łóżek do intensywnej opieki medycznej, do jednoimiennych szpitali zakaźnych, specjalistyczne kardiomonitory i 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Zestawy te zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa lekarzy i personelu medycznego ratującego życie i zdrowie osób zarażonych.

Dzięki wpłatom na Fundusz Interwencyjny na rzecz walki z epidemią koronawirusa codziennie kupujemy potrzebny sprzęt i środki ochrony osobistej. Od 1 kwietnia każdy Polak również indywidualnie może zasilić Fundusz:
wpłać na stronie WOŚP
wpłać na Facebooku

Pomagamy też w zakupach!

Mieszkasz w powiecie gostyńskim, jesteś osobą starszą, samotną czy osobą z niepełnosprawnością, nie jesteś objęty kwarantanną, jednak nie możesz wyjść lub jesteś w grupie osób szczególnie zagrożonych chorobą zakaźną COVID-19, wywołaną wirusem SARS-CoV-2.
Zgłoś potrzebę wsparcia do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu: telefon: 65 572 75 28.
Pojawi się wolontariusz lub żołnierz, który zrobi dla Ciebie zakupy środków spożywczych lub leków.

Akcję obejmującą cały teren powiatu gostyńskiego prowadzi Sztab WOŚP - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu we współpracy z 12 Wielkopolską Brygadą Wojsk Obrony Terytorialnej. Już kilkanaście osób skorzystało z tej pomocy.

Działa też Telefon wsparcia w kryzysie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu udziela wsparcia specjalistycznego, w tym pomocy psychologicznej, pedagogicznej i innej, która jest świadczona jest w sytuacjach interwencyjnych i kryzysowych pod numerem telefonu 65 572 75 28 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 7:00 do 15:00, a w środy od 7:00 do 18:00.

Także Ośrodek Mediacyjny w Gostyniu, prowadzony przez Stowarzyszenie „DZIECKO”, działający zgodnie ze standardami Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów, uruchomił telefoniczne dyżury wolontariuszy - specjalistów interwencji kryzysowej. Dyżurują oni pod numerem telefonu: 725 167 236 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 19:00 do 20:00.

Mieszkańcy powiatu gostyńskiego dzwonią i rozmawiają o narastających problemach rodzinnych: kłótniach, przedłużających się pyskówkach, groźbach czy długotrwałych „fochach” - milczeniu ignorującym innych członków rodziny, a nawet o przepychankach, pokazujących, kto w domu jest najsilniejszy.
WOSP dziekuje i pomaga dalej 2020 01
WOSP dziekuje i pomaga dalej 2020 02
WOSP dziekuje i pomaga dalej 2020 03
WOSP dziekuje i pomaga dalej 2020 04
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl