Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Mikołaj pokonał wysokość
- dzięki ludzkiej życzliwości

Dwa lata temu pojawił się apel o pomoc w zebraniu środków na zamontowanie windy dla niepełnosprawnego chłopca z Piasków Wlkp. Potrzebne było prawie 160 tys. zł.

Dziś winda kursuje w 10-metrowym szybie, a Mikołaj, mimo że nie porusza się samodzielnie z powodu czterokończynowego porażenia, może wielokrotnie opuszczać mieszkanie na I piętrze w domu z wysokim parterem. Do tej pory rodzice znosili i wnosili go na rękach razem z wózkiem, ale dziewięcioletni chłopiec rośnie, i każde wyjście z domu stawało się bardzo obciążającą wyprawą.

Teraz każde wyjście z domu, do szkoły, na ogród, spacer czy na zakupy to wielka radość dla Mikołaja i jego rodziców. - „Spełniło się nasze największe marzenie! A Mikołaj jest po prostu szczęśliwy. Śmieje się, gdy wjeżdżamy do windy, bo wie, że jedziemy na dwór! Jego życie się zmieniło na lepsze, a nasze - rodziców - na łatwiejsze!” - mówi wzruszona pani Aneta, mama Mikołaja.

Stało się tak dzięki zbiórce publicznej „Pokonać wysokość”, prowadzonej przez komitet społeczny „Tęczowa Armia”, a wspartej organizacyjnie i finansowo przez Stowarzyszenie „DZIECKO”. Do tej akcji przyłączyły się dziesiątki cudownych ludzi, instytucji i organizacji.

Wsparcia udzieliło też Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, które przeznaczyło na zakup windy dla Mikołaja znaczną kwotę ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji PCPR.

Mama Mikołaja dodaje: - „Brak mi słów, żeby opisać, jak jesteśmy wdzięczni każdemu, kto włączył się do akcji pomocy dla nas. Takiej porcji życzliwości chyba mało kto doświadczył”.

Także organizatorzy pomocy: komitet społeczny „Tęczowa Armia”, Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu serdecznie dziękują Wszystkim za ten wspaniały dowód ludzkiej solidarności: - „Bądźcie zdrowi i dalej czyńcie dobro!”
Mikolaj pokonal wysokosc 2020 01
Mikolaj pokonal wysokosc 2020 02
Mikolaj pokonal wysokosc 2020 03
Mikolaj pokonal wysokosc 2020 04
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl