Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
I jak tu Wam nie pomagać?

Na tradycyjne spotkanie przyjaciół Domów Dziecka w Bodzewie nr 1, nr 2 i w Gostyniu (5.03.2020) wychowankowie i wychowawcy tych placówek zaprosili wszystkich, którzy wspierali działalność Domów przez cały rok. To corocznie organizowane spotkanie reprezentantów firm, instytucji i stowarzyszeń oraz wolontariuszy wspierających działalność Domów Dziecka Powiatu Gostyńskiego jest sympatyczną formą podziękowania przyjaciołom tych placówek za okazywaną pomoc.

Gości powitała serdecznie Dyrektor Centrum Obsługi Administracyjnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Domów Dziecka w Bodzewie nr 1, nr 2 oraz w Gostyniu Karolina Dolata: - „Jesteśmy wdzięczni ludziom, którzy czynią nas szczęśliwymi. Oni są uroczymi ogrodnikami, dzięki którym nasze dusze rozkwitają. Dla nas: wychowanków i pracowników Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu to wyjątkowy dzień, ponieważ gościmy i możemy podziękować wspaniałym ludziom, którzy chcą i potrafią dzielić się swoim sercem, pomagają bez rozgłosu i wielkich słów, wspierają zawsze, gdy pojawi się taka potrzeba. Robią to bezinteresownie, troszcząc się tak o tych, którzy znaleźli miejsce w naszym Domu. To o Was te słowa Drodzy Przyjaciele!”

Tymi słowami powitała dyrektor COPOW w Bodzewie licznie przybyłych gości na czele z Senatorem RP Wojciechem Ziemniakiem, Starostami Gostyńskimi Robertem Marcinkowskim i Januszem Sikorą oraz Wójtem Piasków Wiesławem Glapką. Wśród gości pojawili się też były dyrektor Andrzej Urban z małżonką, emerytowani pracownicy i byli wychowankowie placówki.

Dyrektor podkreśliła też, że - „to Wy, Szanowni Państwo, wyciągacie pomocne ręce, poświęcacie czas, dajecie wsparcie, spełniając marzenia, zamieniacie szarą rzeczywistość w kolorowe chwile. Jesteście cichymi aniołami, ukazujecie inny świat, i, co najważniejsze, przyszłość, dla której warto żyć. Jesteście najwspanialszym darem, jaki otrzymaliśmy od losu. I doceniamy to każdego dnia. Dziękujemy!”

Kilku z zaproszonych gości też zabrało głos. Senator W. Ziemniak zaczął - „zadaję sobie pytanie: i jak tu Wam nie pomagać? I cieszę się, że mogę choć trochę pomóc i będę to robił dalej. Chylę czoła przed Panią dyrektor i wychowawcami, bo najlepiej jak można zajmujecie się dziećmi i młodymi ludźmi, którzy tu mieszkają.” Starosta R. Marcinkowski zauważył: - „Tworzymy wszyscy prawdziwą rodzinę. I pielęgnujmy dalej tę przyjaźń.” Wicestarosta J. Sikora dodał: - „Słuchamy dzieci i tego, jakie mają marzenia. I najważniejsze, że razem spełniamy te marzenia, ucząc dzieci, że marzenia mogą stać się rzeczywistością.”

Antoni Kuś, radny Rady Powiatu Gostyńskiego, niegdysiejszy wychowanek bodzewskiej placówki, podziękował pracownikom za to, że -„nie tylko tu pracujecie, bo widzę, będąc często w Bodzewie, że oddajecie tej pracy i dzieciakom całe serce.” Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zwrócił uwagę, że - „w związku z reformą pieczy wiele domów zmieniło swoje nazwy na placówki opiekuńczo-wychowawcze. Jednak Dom Dziecka w Bodzewie tego nie zrobił, i dobrze, bo to wyjątkowy i prawdziwy dom nie tylko z nazwy, co podkreślają byli i obecni wychowankowie.”

Swoje podziękowania dla przyjaciół Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu miały też dzieci, które przy wsparciu wychowawców i instruktorów przedstawiły program, będący artystycznym podziękowaniem za okazywane serce i wsparcie. Były m.in. przebojowe wykonania wokalne i dynamiczne pokazy taneczne. A na zakończenie wystąpił kabaret, który świetnie sparodiował znany program Sprawa dla reportera, pokazując szczegóły z życia bodzewskiej rodziny. Brawom nie było końca.

Na koniec wychowankowie wręczyli gościom przygotowane własnoręcznie upominki. Goście przekazali też wiele prezentów i upominków dla podopiecznych placówki w Bodzewie. Spotkanie zakończyła wspólna kolacja wychowanków, wychowawców i gości.

W grupie przyjaciół zaproszonych przez dzieci znaleźli się przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu Gostyńskiego oraz Skarbnik Powiatu, przedstawiciele: władz Gminy Piaski, EUROCOMFORT z Leszna, Mann + Hummel Filtration Technology w Gostyniu, Przedsiębiorstwa „Kaczmarek” w Malewie, Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Lokalnej w Gminie Dolsk, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Zakładu TOP-FARMS Wielkopolska, Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego w Pokrzywnicy, Liceum Ogólnokształcącego w Gostyniu, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, firmy MAXIM z Maksymilianowa, Szkoły Podstawowej w Bodzewie, Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, parafii w Strzelcach Wielkich, marketu OBI z Leszna, Sądu Rejonowego w Gostyniu, Szkoły Tańca „Desperado” w Gostyniu, Zakładów Mięsnych „Duda”, Fundacji „Się Dzieje” z Dolska, Biura Podróży „MOANA” w Gostyniu, ARDAGH Glass z Gostynia, firmy MARTEX w Gostyniu, Mondi Simet z Piasków, Zakładów Mięsnych „Konarczak” w Pogorzeli, Stowarzyszenia Kupców Gostyńskich, Coccodrillo z Kościana, Koła Łowieckiego „Diana” w Poniecu, Stadniny Koni „Stróżyński” z Daleszyna, Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, „NETBOX” z Gostynia, Convert PL z Czachorowa, Nadleśnictwa Piaski, Przedszkola STOKROTKA z Nowego Miasta nad Wartą, Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach, firmy „K&K Travel Bus”, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” oraz Krzysztof Mąkowski, Daniel Przybył, Michał i Wojciech Nowaczykowie, Teresa Mikołajczak-Machowiak, Witold Szułczyński, Łukasz Gałczyński, Lucyna Lesnierowska, Joanna Nawrot, Natalia i Marcin Twardowscy.
I jak tu wam nie pomagac 2020 01
I jak tu wam nie pomagac 2020 02
I jak tu wam nie pomagac 2020 03
I jak tu wam nie pomagac 2020 04
I jak tu wam nie pomagac 2020 05
I jak tu wam nie pomagac 2020 06
I jak tu wam nie pomagac 2020 07
I jak tu wam nie pomagac 2020 08
I jak tu wam nie pomagac 2020 09
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl