Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Potrzebujesz pomocy - zgłoś to!
Chcesz pomóc - zgłoś się!

Kochani!
Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Prosimy Was, abyście pomagali ludziom, którzy tej pomocy w obecnej sytuacji ograniczania kontaktów i apeli o niewychodzenie z domów będą potrzebowali najbardziej.
Myślimy tutaj o ludziach w podeszłym wieku, samotnych, którym możecie pomóc, np. robiąc zakupy, a przez to wysłać w ich stronę sygnał, że nie są osamotnieni.

Działamy w ramach istniejących dzisiaj możliwości - bezpiecznie dla wszystkich - organizujemy taką pomoc. OPS w Gostyniu - internetowo i telefonicznie - poprowadzi całą „logistykę”. Będzie zbierał zamówienia od osób potrzebujących. I skieruje je za pośrednictwem GOK „HUTNIK” (koordynatora wolontariuszy) do Was. Możecie zrobić komuś zakupy - przy okazji swoich, a potem zostawić je bezpiecznie u potrzebującego.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupach
a jesteś osobą starszą, samotną czy osobą z niepełnosprawnością, nie jesteś objęty kwarantanną, jednak nie możesz wyjść lub jesteś w grupie osób szczególnie zagrożonych wirusem COVID-19
zgłoś to do Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu tel. 65 572 01 11. Pojawi się wolontariusz, który zrobi dla Ciebie zakupy środków spożywczych lub leków.

Chcesz pomóc - zgłoś się na:
wolontariat63800@gmail.com

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że obecny okres kwarantanny dla uczniów/studentów to nie jest rozwiązanie dla epidemii. To może być równie dobrze kolejny miesiąc, dwa czy trzy miesiące. Spróbujmy pomóc, zróbmy to jak najlepiej.

Organizatorzy akcji pomocy:
Gostyński Ośrodek Kultury, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyniu, Urząd Miejski w Gostyniu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - Sztab WOŚP.

PS. Prosimy Was, abyście Wy także dbali o siebie, swoich bliskich, znajomych i z powagą podchodzili do wszystkich zaleceń oraz komunikatów służb sanitarnych, administracyjnych i medycznych. Bądźcie przy tym rozsądni i ze spokojem przechodźcie ten okres.
Pomoc w zakupach dla starszych i niepelnosprawnych 2020 01
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl