Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Kąpiel morsów dla 28 WOŚP

201 morsów z Brzedni, Gostynia, Leszna, Śremu, Rawicza, Dolska, Poznania, Krzywinia, Kościana, Osiecznej oraz wielu innych miejscowości z całej Wielkopolski oraz trzech morsów z Norwegii zażywało zimowej (12.01.2020 r.) kąpieli w Brzedni k. Dolska (Jezioro Mórka). Mimo chłodu i lodowatej wody oraz padającego drobnego rzęsistego deszczu, kąpiący bawili się świetnie, długo przebywając w jeziorze. Najmłodszy uczestnik miał 9 lat, a najstarszy mors 76 lat. Kapiący złożyli się, a zebrane pieniądze zasiliły konto gostyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

W ten sposób już od siedemnastu lat grupa miłośników całorocznego pływania na świeżym powietrzu przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kąpiący się zjeżdżają z całej Wielkopolski. Imprezę przygotował Główny Mors Brzedni Leszek Twardowski. W tym roku najliczniejsze grupy morsów stanowili: członkowie i sympatycy TKKF „Tęcza” oraz członkowie klubu morsów „Niedźwiedź” z Gostynia, oraz „Mrozoodporni” i klub „Yeti” z Leszna, klub „Lodzik” ze Śremu, „Rawickie Morsy”, „K.R.A. Dolsk”. Wśród kąpiących się tradycyjnie byli szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP Mirek, Maciek oraz Tomek. Kąpiel w wodzie poprzedziło spotkanie uczestników w GRODZIE BRZEDNIA, w czasie którego Leszek Twardowski omówił zasady bezpieczeństwa i przygotowania się do kąpieli oraz przypomniał historię szesnastu zimowych kąpieli WOŚP. Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski przypomniał, że - Najważniejsza jest dbałość o zdrowie oraz to, że wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Imprezę organizują co roku Leśne Diabły z Ośrodka Szkolenia Sportowego Brzednia. Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski wraz z ekipą GRODU BRZEDNIA (Ośrodek Szkolenia Sportowego w Brzedni) zapewnia kąpiącym się oraz licznie zgromadzonym widzom dobrą zabawę, ognisko, herbatę z cytryną i zupę z kotła z gorącą kiełbaską. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwali strażacy i ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dolska.
Kapiel dla 28 WOSP w styczniu 2020 01
Kapiel dla 28 WOSP w styczniu 2020 02
Kapiel dla 28 WOSP w styczniu 2020 03
Kapiel dla 28 WOSP w styczniu 2020 04
Kapiel dla 28 WOSP w styczniu 2020 05
Kapiel dla 28 WOSP w styczniu 2020 06
Kapiel dla 28 WOSP w styczniu 2020 07
Kapiel dla 28 WOSP w styczniu 2020 08
Kapiel dla 28 WOSP w styczniu 2020 09
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl