Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Międzyregionalne festiwalowanie

W miniony czwartek (13.06.2013) w Chwałkowie koło Krobi zaroiło się od przedstawicieli różnych regionów Polski. Pojawili się górale, górnicy, biskupianie, krakowiacy, wielkopolanie i mieszkańcy kresów wschodnich. Stało się tak za sprawą „Festiwalu Kultur” przygotowanego po raz czwarty przez Stowarzyszenie „Nasz Dom”, wspierane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie i Dom Pomocy Społecznej w Chwałkowie.

Organizatorzy zaprosili do wspólnej edukacyjnej zabawy wiele placówek wspierających osoby niepełnosprawne. Każda z przybyłych instytucji reprezentowała inny region. Były charakterystyczne stroje, regionalne rekwizyty i dekoracje przywołujące prezentowaną część Polski. Przygotowano też regionalne potrawy do degustacji. Podziwiający przygotowane przez poszczególne grupy inscenizacje goście, m.in. Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Sekretarz Gminy Krobia Katarzyna Szablewska, radni powiatowi Kazimiera Puślednik, Kazimierz Musielak i Józef Czarnecki oraz dyrektorzy placówek pomocy społecznej: PCPR i DPS wylosowali kolejność prezentacji i gorąco oklaskiwali przygotowane przez poszczególne ekipy prezentacje regionów.

Festiwal rozpoczął występ Zespołu Biskupiańskiego Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi. Po nim zaprezentowały swoje programy DPS i ŚDS w Chwałkowie (Biskupizna), DPS w Rogowie (kresy wschodnie), DPS w Chumiętkach (Wielkopolska), ŚDS w Kościanie (góralszczyzna), DPS w Zimnowodzie (region łowicki), ŚDS w Śremie (region śremski), ŚDS w Gostyniu (Śląsk), WTZ w Piaskach (Piaskowianie), ZS w Brzeziu (krakowiacy) i ŚDS w Krzywiniu (górale).

W przerwie prezentacyjnych pokazów gospodarze: dyrektor DPS w Chwałkowie Ryszard Janaszak i kierująca ŚDS w Chwałkowie Swietłana Figiel zaprosili wszystkich na tradycyjny polski obiad.
Po zakończeniu prezentacji poszczególnych placówek, które przypominały charakterystyczne cechy poszczególnych regionów i ich kultur, uczestnicy Festiwalu Kultur spędzili miło czas na wspólnej zabawie.

Stowarzyszenie „Nasz Dom” otrzymało wsparcie finansowe Powiatu Gostyńskiego.
Festiwal kultur 01
Festiwal kultur 02
Festiwal kultur 03
Festiwal kultur 04
Festiwal kultur 05
Festiwal kultur 06
Festiwal kultur 07