Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
PLAN XXVIII FINAŁU WOŚP w Gostyniu, Borku Wlkp., Pępowie i w Pogorzeli

Trwają przygotowania do gostyńskiego XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym finale zbieramy dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

Trwa zbiórka darów Gostynian do sprzedaży. Przekaż swój dar serca do Powiatowego Sztabu WOŚP w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (ul. Wrocławska 8, tel. 65-572-75-28 od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 - 15:00) lub do sekretariatu Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu lub przynieś go na finałowe granie do GOK „HUTNIK” w sobotę (12.01.2020) lub niedzielę (12.01.2020). Otrzymasz specjalne podziękowanie i będziesz na liście darczyńców WOŚP na
http://www.gostyn-pcpr.info/wosp.html.
Odbywają się też imprezy na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej w szkołach i w przedszkolach oraz w firmach.

Gostyński finał WOŚP rozpocznie się już w sobotę 11 stycznia 2020 r. o godz. 8:00. W GOK „HUTNIK” ruszy kolorowy Koncert Przedszkolaków:
  1. Przedszkole „Zielona Zatoka”  - godz.   8:00
  2. Przedszkole „Piotruś Pan”       - godz.   8:30
  3. Przedszkole Miejskie nr 7       - godz.   9:00
  4. Przedszkole Miejskie Nr 1       - godz.   9:45
  5. Przedszkole „Dziecięcy Raj”    - godz. 11:00
  6. „Domowe Przedszkole”          - godz. 11:30
  7. Przedszkole „Bajka”               - godz. 12:00
  8. Zespoły Taneczne „ANIMA” działające przy GOK „HUTNIK”
                                                 - godz. 12:45
  9. Przedszkole Miejskie Nr 4       - godz. 14:40
10. Grupo Capoeira Brasil            - godz. 15:20
11. Przedszkole „Kubuś Puchatek” - godz. 15:45

W trakcie Koncertu Przedszkolaków będą sprzedawane gadżety WOŚP i dary Gostynian. Będzie też kawa i herbata od sympatycznych rodzinnych wolontariuszy, a fotograf WOŚP będzie robił zdjęcia na pamiątkowe kalendarze WOŚP wydawane przez Drukarnię „REAL”.

Tradycyjnie OSIR w Gostyniu i Klub Sportowy START Gostyń zapraszają na Gostyński Turniej Kręglarski WOŚP do kręgielni OSIR (od 9:00 do 17:00).

Będzie też sobotnia XVII Zimowa Kąpiel morsów dla WOŚP w Brzedni k. Dolska, przygotowana przez Leśne Diabły. Zbiórka w leśniczówce Brzednia o godz. 11:30. Następnie wymarsz nad jezioro i o 12:30 - rozgrzewka i kąpiel. Po kąpieli gorący poczęstunek oraz ognisko. Spróbujemy pobić rekord kąpiących się wynoszący 240 osób! Informacje: 512 298 108.

W niedzielę 12.01.2020 r. na terenie całego powiatu wolontariusze WOŚP będą kwestować na rzecz WOŚP. Będą też wolontariusze grupy hobbystycznej „ŻUBRY”, którzy będą kwestować w mundurach i z replikami broni.

O godz. 9:00 rozpocznie się w GOK „HUTNIK” wesoły Koncert Dzieci przygotowany przez gostyńskie szkoły podstawowe, w czasie którego będzie sprzedaż darów WOŚP.
1. Szkoła Podstawowa Nr 1 - godz.   9:00.
2. Szkoła Podstawowa Nr 3 - godz. 10:00.
3. Szkoła Podstawowa Nr 2 - godz. 11:00.
4. Szkoła podstawowa nr 5 - godz. 12:00.

Od godz. 11:00 do 17:00 będzie układane największe serce WOŚP na świecie „Gostyń sercem Orkiestry” - ustanawiamy wspólnie rekord Polski!
Serce wielkości ok. 400 m2 będzie układane w hali sportowej LO w Gostyniu. Serce będzie układane z 20.000 pudełek kartonowych - skarbonek. Podarowała je nieodpłatnie organizatorom firma NETBOX z Gostynia. Już dziś zrzucamy się na te pudełka po złotówce lub jej wielokrotności: Link:
https://zrzutka.pl/axumh8.

Układaniu największego serca WOŚP będzie towarzyszyła Akcja dla serca, czyli krótki kurs pierwszej pomocy, lukrowanie piernikowych serc, wpisy do księgi gostyńskich serc, galeria gostyńskich serc, wykonywanie kubków imiennych z serduchem itp.

Organizatorzy akcji Gostyń sercem orkiestry (NETBOX PL sp. z o.o., Gostyn24.pl, Liceum Ogólnokształcące w Gostyniu, gostyńska drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”) zapraszają do włączenia się w to działanie.

Ok. 14:00 zostanie wręczony tort WOŚP przygotowany przez gostyńskich cukierników dla personelu gostyńskiego szpitala.

A o godz. 16:00 rozpocznie się wielki Gostyński Finał WOŚP. Będzie muzyczne wydarzenie: (ok. 18:00) wspólny koncert CREDO BAND z chórem Zaczarowana Melodia - zagrają i zaśpiewają rockowe klasyki jak Toto, Pink Floyd, Deep Purple, Maanam. To będzie zaczarowany koncert!

Będzie też show grup tanecznych z EV-DANCE z DANCE ART. & YOGA Ewy Janowskiej ze specjalną niespodzianką (ok.17:30 i po 19:00. Fotograf WOŚP będzie robił zdjęcia na pamiątkowe kalendarze WOŚP wydawane przez Drukarnię „REAL”. A zmotoryzowany POŚCIG SQUAD przypilnuje porządku. Będzie też kuchnia polowa z gorącą grochówką „Leśnych Diabłów” z Brzedni.
Planowane są też inne niespodziewanki.

W czasie imprez w „HUTNIK”-u na rzecz WOŚP można będzie nabyć gadżety WOŚP (koszulki, plecaki, kubki, kalendarze, smycze, płyty, torby, plakaty itp.) oraz dary Gostynian, np. serduszko Marcina - jedno jedyne złote serduszko WOŚP Gostyńskiego Finału (sprzedaż ok. godz. 20:00), autografy na zdjęciach znanych aktorów i piosenkarzy, biżuterię, komórkowe aparaty telefoniczne, sprzęt AGD, obrazy, rzeźby, sprzęt RTV i sprzęt komputerowy, płyty, akcesoria sportowe, zabawki, maskotki, akcesoria samochodowe, sprzęt turystyczny, torty, talony na różnego rodzaju usługi i ciekawe zajęcia, itp. A huta szkła Ardagh Glass S.A. w Gostyniu przygotowała na finałowe granie specjalną niespodziankę.

Będzie też koncert w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. Od godz. 15:00 będzie można m.in. obejrzeć występy dzieci, zespołów muzycznych i inne niespodzianki przygotowane przez MGOK w Borku Wlkp. oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borku Wlkp. i Przedszkole Samorządowe „Pod Dębem” w Karolewie oraz Szkołę Branżową w Borku Wlkp.

Będzie też, jak co roku, fantastyczny finał w Goli (13:00 do 17:00) przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną. Będą pokazy sprzętu ratowniczego i działań ratowniczych, pokaz karate TKKF „TĘCZA”, sprzedaż darów oraz gorąca zupa.

Ciekawie zapowiada się finałowe granie w Pogorzeli. Już w piątek 10.01.2020 r. o godz. 18:30 rozpocznie się koncert POGO-STACJA z udziałem Thy Ignorance, JAD, Bullshit Artist, RHO. A finał WOŚP w niedzielę rozpocznie się o 13:00. W programie wiele ciekawych atrakcji.

Finał WOŚP w Skoraszewicach zorganizuje Przedszkole „Kraina Smerfów” i OSP w Skoraszewicach.

Imprezy towarzyszące finałowi WOŚP 2020 zorganizują też Szkoła Tańca DESPERADO PP. Kaczorów, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, Przedszkole Miejskie nr 7 w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, Szkoła Branżowa w Borku Wlkp., Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, Szkoła Podstawowa w Siemowie, Szkoła Podstawowa w Sikorzynie, Domowe Przedszkole w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Daleszynie.

Sztab WOŚP w Gostyniu - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, wspierany przez Stowarzyszenie „DZIECKO”, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu i Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK”, przyjmuje kolejne zgłoszenia imprez towarzyszących Gostyńskiemu Finałowi WOŚP. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie.

W powiecie gostyńskim zagrają też sztaby WOŚP w Krobi, Piaskach, Pogorzeli i Poniecu. A wolontariusze Powiatowego Sztabu WOŚP w Gostyniu będą też działać w Pępowie, w Borku Wlkp. i w Pogorzeli.

ZAPRASZAMY do wspólnej zabawy i pomocy najmłodszym!
Oj! BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl